Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet a tömésem túl magas...

Lehet a tömésem túl magas (vagy alacsony)?

Figyelt kérdés

Az alapproblémám az volt, hogy bal oldalt alul az 5-ös, 6-os fogaim körül éles fájdalmat éreztem néha evés közben. Mint mikor eszel valami puhát, mondjuk húslevest, és hirtelen ráharapsz egy pici csontdarabra. De rágózás közben is éreztem néha ezt.


Elmentem dokihoz, se a panoráma röntgen, se a közeli nem mutatott semmit, viszont a 7-esemből le volt törve egy darab. Azt megcsinálta, és utána sokkal jobb lett, a fent leírt fájdalom megszűnt. Felváltotta egy másik. Most fáj a fogam, ugyanott, de csak akkor, ha összezárom a számat.


Kipróbáltam egy műanyag kupakkal, hogy teljes erővel ráharapok, nem érzek sehol fájdalmat, csak akkor, ha összeér az alsó és felső fogsorom.


Volt valakinek ilyen? Lehet a tömés magassága a baj?


2019. dec. 12. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg magas a tömés. A fogorvos leszed belőle, ha visszamégy hozzá. Én is sokszor jártam már így.
2019. dec. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 gublug ***** válasza:

1-es: részvétem.

Igen, lehet magas tömés. Mivel érzéstelenítve voltál a tömés alatt ezért nem érezhetted rendesen a nyelveddel, hogy oké e a tömés vagy nem. Csak otthon derült ki.

2019. dec. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem voltam érzéstelenítve.

2019. dec. 12. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!