Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó levétele után 3...

Fogszabályzó levétele után 3 évvel teljesen visszaállt a fogam, járt már így valaki?

Figyelt kérdés
Illetve nem teljesen azért, de egyre jobban... Mert húztak is ki miatta, de a bölcsességfogam bent maradt és szerintem amiatt álltak vissza, mert hely volt neki, állítólag, de azóta sem fér ki, néha napokig fáj és érzem, hogy nyomja a fogaimat....
2019. dec. 19. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Fogszabályzó levétele után évekig kell használni az éjszakai fogszabályzót, illetve jó esetben feltesznek retenciós ívet, épp azért, hogy ne álljanak vissza. Nekem 10 év után nem álltak vissza, pedig felnőttként volt fogszabályzóm.

A helyedben felkeresném a fogorvost, és megkérdezném...

2019. dec. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért állt vissza mert nő a bölcsességfogad és nem fér el ezért összenyomja a többit.

Nem is értem azt a fogorvost aki először nem húzza ki a bölcsességfogakat mielőtt feltenné a fogszabályzót.

Én is így jártam.

2019. dec. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én sem értem, ugye a 4-eseket kihúzták, hamar el is tűnt a lyuk, mert gyakorlatilag nem fértek el, még így is alig. Most hogy nő a bölcsességfog, meg ugyanolyan alakzatban kezd torlódni, még nem az a szint, de...


Nekem azt mondta, ki fognak férni... Meg mondtam, hogx az egyik szerintem rosszul nő, azt mondta várni ksll, van neki hely... Ja, ezeket megtartják, amikor csak galiba van vele, megha amúgy torlódtak, akkor hogyan férne már ki?? Meg szerintem lehet rossz szögben nő, vagy nem tudom.. Ő mondta, nem kell kiszedetni egyiket sem...


Nem tudom, mit várt...

2019. dec. 20. 10:29
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hordod a retenciós fogszabályzót egyáltalán? Lefogadom, hogy nem.
2019. dec. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hiába hordja, ha hordja is.


A bölcsességfog olyan torlódást okoz, mintha fent lenne neki egy olyan fogszabályzó ami szándékosan összefele húzná a fogait.


Tesóm volt így, hogy középiskolásan volt fogszabályzója aztán összenyomta később a bölcsességfoga mikor elkezdett nőni.


Én kiműtettem mind a 4 bölcsességfogamat és utána rakták fel a fogszabályzót.


Egyébként már mindenhol ez a módi, hogy a bölcsességfogak ha megvannak a jobb fogszakorvos fel sem teszi..

2019. dec. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hely a bölcsességfognamnak, de kb 20 évesen mikor megröntgenezte az orvos már akkor megmondta hogy ez nem fog kijönni, mert keresztben fekszik. 10 évvel később szedettem ki mikor már sokadszorra begyulladt, természetesen még mindíg nme volt kinnt csakaz egyik csücske. Össze is tolta az alsó fogsoromat. Egy röntgen szerintem jól jönne pláne ha ilyen a probléma. Kérd ki egy másik orvos véleményét.
2020. jan. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!