Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ezek a fogak még menthetők?

Ezek a fogak még menthetők?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Meg szeretném kérdezni hogy ezek a fogaim menthetőek-e még? Ha igen milyen technikával? Igen tudom hogy eszméletlenűl csúnya. A buta fejemmel közel 6 évig nem mostam fogat de az utóbbi 1 évben megint rendszeresen mosom. Az elsárgult fogak nagy valószínűséggel a dohányzás miatt lehetnek. A kép: [link]

2020. jan. 10. 09:00
 1/8 gublug ***** válasza:

Miazatetejen? Vm barnas hegszeru?

(Nem tudom h mentheto e, de erdekel)

2020. jan. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
szuvasodás, a fekete résznél már fogam sincs.
2020. jan. 10. 10:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Ehhez nem elég egy kép. Fogorvos tudja megmondani.
2020. jan. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gublug ***** válasza:
0%

😱 miert dont vk ugy h nem apolja rendesen a fogait?


Keress biologiai fogaszt. O tobbet tud mint a 'rendes' fogaszok.

2020. jan. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaj Istenem... biológiai fogász. Drága, ha nem értesz hozzá, ne válaszolj, nehogy azt higgyék rólad, hogy buta vagy. Mint itt is. Kezdjük ott, hogy nincs olyan, hogy fogász, fogorvos van, a fogász a 2. világháború után foghúzásra is engedélyt kapott fogtechnikus volt, mert nagy volt a hiány fogorvosokból. Ilyen ma nincsen. Ahogy biológiai fogász sincs, ilyen végzettség nem létezik, aki akarja, kiírja magáról a névtáblája alá, vagy a fenszi honlapjára, hogy aztán a könnyen megvezethető emberek (mint pl te is) plusz pénzt fizessenek azért, hogy aloe verás géllel legyen átöblítve a gyökércsatornája az embernek (ha valóban azzal van és nem csak mondják).


Kérdező: igen, menthetőek. De ezek a fogak nem véletlenül néznek ki így, nagyon elhanyagoltad őket. Ráadásul, amíg sürgősen nem változtatsz a szokásaidon, addig sajnos nem kezelhetőek. A képen is látható, hogy erős ínygyulladásod van, de ez kikövetkeztethető abból is, hogy neked pont itt és így szuvasodtak el a fogaid. Minekután az ínynél van a lyuk, nem fog tudni a fogorvos úgy tömni, hogy ne érjen hozzá az ínyhez. Ha viszont az be van gyulladva, vérezni fog, úgy viszont nem marad bent a tömés, ha csak egy csepp folyadékot is kap.

Teendő: vegyél puha sörtéjű fogkefét, a kefe nyelére írják rá, hogy Soft, supersoft, ultrasoft - ilyeneket keress. Vegyél ínygyulladásra alkalmas fogkrémet: Paradontax, Lacalut, Sensodyne Gum (ezeket érdemes váltogatni különben). A puha fogkefével masszírozd az ínyed minden egyes fogmosásnál. Bármennyire vérzik bármennyire kellemetlen, ezt kell tenned. Ha ügyes vagy, néhány nap alatt lemegy az ínygyulladás. Ekkor menj el fogorvoshoz, aki csinál egy állapotfelmérés, tudja ellenőrizni, hogy sikerült-e úgy mosnod, ahogy kell. Ha azt mondja, hogy nem jó valami, az a te érdeked megfogadni, nem az övé, tehát hallgasd meg figyelmesen, amit mond. Ha rendbe jött az ínyed, jó eséllyel sima töméssel, max gyökérkezeléssel menthetőek a fogaid. Tessék jobban vigyázni rájuk, mert egy garnitúra maradófogazatot kapunk szüleinktől, ha azt elveszted, azonkívül, hogy mélyen a zsebedbe kell nyúlnod, sosem lesz már olyan, mint a saját fogaid, a legjobb implantátummal sem lehet ugyanazt az érzetet elérni, mintha az saját fog lenne.

2020. jan. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 gublug ***** válasza:
20%

Hat 5-oske nem tudom miert kell ilyen nagykepunek lenni.


[link]


A biologiai fogaszat a komplementer medicina korebe tartozik.

A biologiai fogasz tobb osszefuggest lat mint a hagyomanyos 'nyugati' fogorvos.

Ha te nem fogadod el, nem kell leszolni hanem a kerdezo majd eldonti h mit valaszt.

Azzal h masokat alazol nem segitesz a kerdezonek.

2020. jan. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pedig maximálisan igaza van, és mint látod, ért is hozzá, jobban, mint te. A helyedben inkább én vennék vissza, ha már hülyeséget írtam.
2020. jan. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Megmenthető. Először állapotfelmérés, aztán a fogorvos eldönti mi a teendő. Viszont, nem értem hogyan lehet ennyire elhanyagolni a fogakat. Ez norzasztó és taszító látvány.
2020. jan. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!