Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Begyulladhatott a fogam?...

Begyulladhatott a fogam? Ilyen fogat kihúzni?

Figyelt kérdés
Van egy fogam, ami már teljesen elhalt, és ki kell húzatni, már a gyökere sincs meg legalábbis a panoráma röntgen ezt mutatta. Ez a fogam be van tömve egyébként, és 7 éve gyökérkezelve is volt. Egy picit mintha az ínytől le is lenne válva, fogmosásnál ha kicsit erősebben dörzsölöm véletlen néha vérzik is. Erős nyomásra érzek egy kis fájdalmat. Kérdésem az lenne, hogy lehetséges, hogy ez a fog be van gyulladva? A jövő hét folyamán szeretnék elmenni a fogorvoshoz, de nagyon félek, hogy be van gyulladva, és úgy húzza ki, mert tudom, hogy akkor az érzéstelenítő semmit sem hat (már tapasztaltam, és nem szeretném újra átélni azt a fájdalmat). És ha be is van gyulladva, akkor mi a teendő? Valahogy le kellene vinni a gyulladást, de hogyan? Köszönöm előre is a válaszokat! 18/L
2020. febr. 9. 16:33
 1/2 timortin válasza:

- Gyökérkezelt fog begyulladva? Furán hangzik. Nem fantomfájdalomról van szó? (A fájdalom nem jó helyen érződik)

- El nem tudom képzelni, hogy rendes érzéstelenítés után semmit ne hasson. Max az képzelhető el, hogy a beteg valamilyen kórelőzménye miatt nem kaphat teljesértékű érzéstelenítést.

- Olyat én is éltem át, hogy nem jól szúrták az érzéstelenítő injekciót és jött rendesen a fájdalom. De a beteg elvben érzi azt, hogy sikerült-e az érzéstelenítés.

2020. febr. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, lehet butaságot írtam, hogy be van gyulladva a gyökérkezelt fog, bocsánat. Azért vagyok beparázva, hogy az ínynél ahol levált, pirosabb sokkal és fogmosásnál ott szokott vérezni néha, bár amúgy ez sem fáj, a fog pedig csak nyomásra fáj bár sokszor úgy sem.


Azért nem hatott az injekció korábban, mert be volt gyulladva a fogam, ettől féltem most is, hogy be van, és úgy húzza ki... viszont akkor nagyon fájt a fogam is, most meg... nem igazán. Holnap megyek húzatni, remélem minden rendben lesz.

2020. febr. 10. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!