Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogat húznak ilyenkor a...

Fogat húznak ilyenkor a fogorvosok? Ha faj a gyokerkezelt fog, nagy az ínysorvadásom es lehet amiatt A tobbi lent

Figyelt kérdés

Az arcom felvolt dagadva amikor kezeltek a fogat. Ez kb.4-5hónapja volt, de még mindig erzem h húzodik az arcom -nem vészes- es a fenti fogam korűl fajni szokott idõnként,van h.jobban van h kevesbé.

Mivel nem mult.el teljesen ez a par hónap alatt a fajas es az arcom ha nyomom azon.az oldalon, erzem nyomast a fogamba -szívesebben kihúzatnam nehogy nagyobb gondot okozzon.

És a masik gond kitudja meddig.húzodik el a jarvany vagy ha nem-e. lesz rosszabb a helyzet..?

Vállalnak a dokik foghúzást?


2020. márc. 18. 07:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azt igen.

De nem biztos, hogy húzni kell. A saját körzetesed keresd fel, a magánorvosok nem vállaknak úgy senkit.

2020. márc. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Lehet nem kell huzni de "felek kicsit" hogy ha par het mulva olyan helyzet alakul ki h a surgos eseteket se nagyon tudjak ellatni akkir mi lesz?

Mert mar fajt 2-3alkalommal olyan rettenetesen a fogam h az nagyon szõrnyű..es nem akarom olyankor atelni amikor orvosi segitseg sincs.. azert huznam ki most


Vagy varjak vele 1-2hetig?

2020. márc. 18. 09:23
 3/11 anonim ***** válasza:

Fuu, körzetis nem, magánnál erdeklődhetsz. Hívj fel többet, ha Budapesten élsz, szerencséd lesz. De sajnos a fájdalom nem "sürgős".

Nekem az íny alatti bölcsességfogam fáj, tolja a többit, elhalasztották ugye ez műtét.


Nem tömhetnek. Tegnap bekérték tőlük haladéktalanul mennyi lélegeztető és altatógép van a tulajdonukban, és ezt kérésre azonnal be kell szolgáltatniuk.


Meg be rakom ide is a tájékoztatót. Én most nagyon szívok.

2020. márc. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

pont, hogy inkább a körzetes fogja fogadni fájdalommal, így is. Mert körzete. Nekem pont magán mondta ezt.

Nekem is lenne bajom, de nem tudom,megérné-e bemennem a ki tudja, milyen rendelőbe, panaszkodtak már így is a nő higiéniájára...

2020. márc. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem fogprvosa válogatja, enyém elküdött, ugye bölcsességfog nem is az ő dolga, de mondta, hogy csak vérzéseket stb. lát el és mindent elhalasztanak.

De érdeklődjön, főleg Budapesten, nem mint nekem ott a világvégén. De itt leírják mi a sürgős, sajnos nem a fájdalom. Biztos van, aki megcsinálja, gondoljatok bele, mennyi bevétel. Utálom ezt az egészet, szenvedek...


"TÁJÉKOZTATÓ


az új koronavírus megbetegedés kapcsán a fogászati rendelésen megjelent betegek ellátása során követendő fertőzésmegelőző óvó-védő rendszabályok gyakorlati alkalmazásáról készült a Nemzeti Népegészségügyi Központ által kiadott Eljárásrendben közzétett

követendő járványügyi és infekciókontroll szabályok alapján:


Tisztelt Betegeink!


A világszerte terjedő koronavírus-járvány Magyarországon is rendkívüli helyzetet teremtett.

A jelenlegi járványügyi helyzetben mind az egészségügyi ellátásban dolgozó orvosok és szakdolgozók, mind pedig az ellátásban részesülő betegek egészségi állapota fokozottan veszélyeztetve van.


Különösen igaz ez fogászati ellátásra, amely a szakma specifikus jellegéből adódóan a fertőzésveszély szempontjából / aeroszol képződés, közvetlen kontaktus a kezelés során / a kritikus ellátási területek közé tartozik.

A fogászati kezelések során a víz- és levegőhűtéssel nagy fordulatszámon működő kézi darabok, illetve az ultrahangos depurátorok használatakor, nagyszámú kórokozókat tartalmazó lég-és vízpermet képződik, amely több órán keresztül a levegőben maradhat.


A fentiek alapján az alábbi fogászati beavatkozások fokozottan veszélyesek:


fogak fúrása - tömések, betétek készítéséhez

fogak csiszolása - fogkorona, héjkerámia pótlások készítéséhez,

koronák, hidak eltávolítása,

fogak trepanálása, gyökérkezelése,

ultrahangos fogkőeltávolítás.


Mivel jelenlegi tudásunk szerint a koronavírus a lappangás ideje alatt is fertőz, így megakadályozhatatlan, hogy az esetleges fertőzöttek a tünetmentes időszakban igénybe vegyék a fogászati kezeléseket, és így vírushordozóként a fenti beavatkozások során megfertőzzék az egészségügyi személyzetet.


A felsorolt beavatkozások során az aeroszol képződés az egyébként is cseppfertőzésnek nagymértékben kitett fogorvosok és asszisztensek fertőzésének a kockázatát hatványozottan megnöveli, ezért az egészségügyi dolgozók nemcsak fertőzésekre fogékony személyek, de megbetegedésük esetén a különböző fertőzések forrásai is lehetnek.


A fentiek alapján a fogászati ellátásra jelentkező betegek fogászati ellátását az adott járványügyi helyzetben bizonytalan ideig csak a fogászati sürgősségi ellátások körébe tartozó beavatkozások elvégzésére korlátozzuk.

A nem sürgős fogászati esetek ellátását, valamint a korábban előjegyzett fogmegtartó kezeléseket későbbi időpontra halasztjuk!


Kérjük az előjegyzett betegeinket, hogy új kezelések időpontjával kapcsolatban amennyiben lehetséges, ne személyesen, hanem telefonon érdeklődjenek!


A szükséges óvintézkedések az egészségügyi személyzet, valamint a betegek egészségének védelmében történnek, és a koronavírus- járvány továbbterjedésének a megakadályozását szolgálják!

Kérjük a fentiek szíves tudomásulvételét és a tájékoztatóban foglaltak betartását!


TÁJÉKOZTATÓ

A FOGÁSZATI SÜRGŐSSÉGI ELLÁTÁSRÓL:


A fogászati sürgősségi ellátás körébe tartozó beavatkozások

a kötelező egészségbiztosítás keretében igénybe vehető fogászati ellátásról szóló

48/1997.( XII.17.)NM rendelet 2.számú melléklete alapján:


- Fogak friss baleseti sérüléseinek primer ellátása (replantatio, sínezés, gyógyszeres kötés,

extractio).

- Acut odontogen gyulladások ellátása (trepanatio, extractio).

- Ostitis alveolaris, pericoronitis konzervatív kezelése.

- Intraoralisan elhelyezkedő odontogen tályog megnyitása.

- Nyelést vagy/és légzést akadályozó idegentest eltávolítása.

- A szájnyálkahártya és az ajak akut gyulladásos megbetegedéseinek gyógyszeres ellátása.

- Acut mandibula luxatio repositioja.

- Frissen tört állcsont nyugalomba helyezése.

- Trigeminus neuralgiás roham helyi érzéstelenítéssel történő csillapítása.

- Bármilyen eredetű szájüregi vagy szájüreg környéki vérzés csillapítása (tampon, fedőkötés, véralvadást fokozó gyógyszerek helyi alkalmazása, sutura)."

2020. márc. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

nem ertem azt a reszet h a fogfajas nem sűrgõs! meg ilyet nem hallottam.

Azert a fogfajasnal surgõsebb nemnagyon van, foleg aki tudja milyen 1fogfajas!

Aki nem az beszel

2020. márc. 18. 11:00
 7/11 anonim ***** válasza:

Figyelj tudom, két napja nem alszom a bölcsességfogam miatt. Elöl már két fogamat láthatóan összetolt...


Itt a kormányrendelet, mi a sürgős... De ha budapesti vagyok, biztos találsz.


ÉRDEKLŐDJ TELEFONON!

2020. márc. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Bölcsesség hagyján.

Írass addig háziorvossal antibiotikumot, az segít gyulladást megszüntetni. Bár emellett kéne szigorúan kezelni is...okozhat más kárt.

2020. márc. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem szól-e vagy a kérdezőnek. Gondolom neki!


Háziorvos még rosszabb, nálunk ki van írva, hogy nem mehetsz, gyógyszerfelírás telefonon és elektronikusan, az állás az életveszélyes és balesetkre korlátozódott. Influenzával stb. oda se menj!


Nem is az, hanem ki tudja, hogy 2 vagy 3 hét múlva el tudok-e menni, meg nem mindegy, hogy emiatt fogszabályzóm lesz-e, mert már egy nap alatt látványos, mait csinál... Azt ki fizeti... Meg olvastam ilyet, hogy akár a torlódott fogakon kivül, az előzőt is tönkreteheti, meg csomó minden kialakulhat...


Szerintem azért a koronavírus miatt enm kellene minden mást meg leszarni... Oké, ami halasztható. Egyrészt, kettó meg szerintem a higiénia a fontos, meg minden, amit rengetegen nem tartanak be.


Bármikor mondhatják nekik azt, hogy menni kell a kórházba és műtétet nem csinálnak, pont azért, mert a gépeket be kell szolgáltatni. Szóval komoly a helyzet, de basszus fáj a fogam..

2020. márc. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

szornyű.

Utolso majd irj kerlek mi lett!

koszi

2020. márc. 18. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!