Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől és mi lehet ez a “pattan...

Mitől és mi lehet ez a “pattanás” a számban?

Figyelt kérdés

Ma péntek van, és kedd estére jött ki a számban a felső jobb oldali fogsorom mentén a szájüregemben belül egy pattanás jellegű dudor. Kedd este vettem észre hogy picit fáj mert nyomta a fogsorom. Vártam vele hátha elmúlik, édesanyám megnézte másnap és azt mondta neki ilyen akkor volt ha véletlenül beharapta a száját. Én nem emlékszem arra hogy beharaptam volna, és ahhoz kissé magasan is van ez a dolog. Azóta sem múlt el, és érzékeny ha eszek, vagy valami csípős ér hozzá. Ha csak csukott szájjal elvagyok vagy beszélek észre sem venni.


Szerintetek ez mi, mitől lehet és mivel tudnám kezelni?



2020. márc. 21. 00:02
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
Afta.
2020. márc. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%
Valószínűleg afta. Corsodyllal öblögetsz és 1-2 nap alatt elmúlik.
2020. márc. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nem lesz tőle bajod, ne aggódj, nem okoz maradandó sérülést. Esetleg arra gondolok, hogy nem egészen tiszta kézzel/fogkefével nyúltál a szádba, vagy nem egészen tiszta kézzel csináltad a kaját. Vagy pl szal ez, hogy mondjuk , ez csak egy példa, nem mostad meg mondjuk a zöldséget, utána fogmosáskor felsértetted a szádat, mégha akkor nem is vetted észre, olyan kis mértékben.

Egyébként ja, a szájvizek jók rá szerintem, de nem olyan hosszú időn belül magától is elmúlik egyébként. Szal ez ilyen pici gyulladás én asszem, énszerintem pár nap alatt el tudnak tűnni maguktól is akár ezek. (nemértekhozzá).

2020. ápr. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!