Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Jön a bölcsességfogam, nagyon...

Jön a bölcsességfogam, nagyon fáj. Bármi házi praktika?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nő a bal felső bölcsességfogam, még nem jött ki, csak egy kicsi része látszik csak ki. Az ínyem fáj körülötte, feltételezem azért, mert szakítja át a fog. Lényeg a lényeg, a fogorvos nem fogad a jelenlegi helyzet miatt, amíg nem életbevágóan fontos.

Tudnátok valamilyen házi praktikát, vény nélküli gélt vagy akármit, amivel enyhíthető az ínyfájdalom? Fortedolt szoktam szedni, mert gyakran a fejem is tőle.


Előre is köszönöm!


2020. márc. 25. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Állítólag ha levágod a fejed, akkor nem fáj többé.
2020. márc. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fejem is fáj tőle* :)
2020. márc. 25. 09:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha gyulladt is esetleg, akkor egy szelet fokhagymát tegyél oda (az íny és az arcod közé, ott megarad). Csípni fogja, de leviszi a gyulladást.
2020. márc. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Pálinkával és kamillateával öblögetés, algopirin, Dentinox gél, jégzselével való hűtés, ha már gennyedzik akkor Dalacin - ez antibiotikum, úgyhogy vegyél mellé joghurtot és ne probiotikumot.
2020. márc. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

A Dalacint felejtsd el! Kizárólag orvosi utasításra lehet szedni, vényre kapható (jelenleg amúgy is hiány van belőle), és mindig kúra szerűen kell szedni - azaz nem tároljuk otthon. Ha begennyesedne amúgy sem ez enne a megoldás, hanem sürgősségi esetként a körzetis fogorvos megnyitja az ínyt és gyulladáscsökkentő csíkot tesz bele.

Vény nélkül kapható ínygyulladásra való gélek: elugél, curasept gél, anaftin gél, gengigél, aperisan gél, dentinox (lidocain tartalma miatt csak végszükség esetén!). Ha egyiket sem tudod beszerezni, csinálhatsz otthon fiziológiás sóoldatot (2dl víz, 2 kanál só) vagy kamillateát öblögetésre, de rághatsz rajta szegfűszeget is.

2020. márc. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

A saját tapasztalatom miatt írtam le a gyógyszert. Nekem megszüntette a gennyesedést. A fogorvosom szabin volt, ezért is ajánlotta ezt. Volt otthon, úgyhogy beszedtem a 3*1-et és mire a végére értem, elmúlt.

Ne zárjuk ki ezt a lehetőséget is!


A Dentinoxot is ő ajánlotta, sőt, tudod, hogy mi van a dobozára ráírva? Idézem:

"Fogínygél gyermekeknek. Fogzáskönnyítő. Csecsemőknek és gyermekeknek. Cukormentes"

Tehát, ha már a csecsemőknek is ajánlják, akkor ne riaszd már el szegény kérdezőt ettől a lehetőségtől is.

2020. márc. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeket!

Végül sürgősségi esetként fogadott az orvos,mert fájt és bedagadt az egész bal oldala az arcomnak. Dalacint kaptam és valamilyen ecsetelőt rá.

2020. márc. 27. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!