Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Több hiányzó fog esetén is...

Több hiányzó fog esetén is lehetséges fogszabályzót használni?

Figyelt kérdés
Évek óta nem volt kezelve a foghiányom, fent összesen 7 fogam hiányzik és az arcom egyik oldala ahol 6fog hiányzik be van esve kicsit, ezt szeretném helyrehozni aztán hidat csináltatni implantátumokra.

2020. márc. 28. 20:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Fogszabályzás a legkisebb gondod
2020. márc. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Igen,sőt ,szokás is fogpótlás előtt,hiszen a megmaradt fogak elvándorolnak,bedőlnek stb .
2020. márc. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Fogszabályozásra mindenképpen szükség lesz, mivel gyakorlatilag csak az egyik oldalon rágtál, ami elmozdulásokat eredményezhetett (pláne ha régóta fennáll ez az állapot).
2020. márc. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

79%-ost miért pontoztátok le? Úgy van, ahogy mondja. A felső fog lefelé ereszkedik, a mellette lévő fogak pedig bedőlnek, így már nem fognak tudni fogat pótolni, mivel nincs hely nála.


Sőt, ha 1-2 évet kihagysz akkor lehet csontbeültetés is kell, mivel elsorvad addigra az íny.

2020. márc. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb amúgy akkor pótolni, amikor kihúzzák, legalább azonnal túl vagy rajta. Aztán csak a koronára kell várni kicsit.
2020. márc. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
4-es válaszolónak: sajnos már 8-15 éve hiányoznak. Legutóbb 1éve volt húzva egy fogam. Remélem tudnak rajtam segíteni.
2020. márc. 29. 22:01
 7/11 A kérdező kommentje:
Az ínyem már eléggé elvékonyodott , feljebb húzódott, beesett mivel egymás mellett több fog hiányzik és ott nincs mire rakni a fogszabályzót. Ez esetben mivel lehetne az ínyem mentét az eredeti helyére visszaállítani?
2020. márc. 29. 22:18
 8/11 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló sajnos akkoriban még nem volt rá lehetöségem. De így sokkal drágább mulatság lesz akkor.
2020. márc. 29. 22:46
 9/11 anonim ***** válasza:

Megoldják, csak pénz kérdése. Illetve fent kicsit bonyodalmasabb (=drágább :D) lehet a csontpótlás, de megoldható .

Egyébként ha egy ilyen sorvadt helyre mozgatják a saját fogadat,ott visszaépül a csont szépen .

Itt tényleg csak az a kérdés ,mennyi pénzed van rá.

"Nincs mire rakni" a fogszabit hátul az nem probléma,megoldják kicsi csavarokkal ,illetve rugóval tolni is tudják a fogakat .

2020. márc. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsónak teljesen igaza van, valamint a többi válaszolnak is.


Sajnos minden csak pénz kérdése fogorvos témában, de kb. mindent meg tudnak oldani, én is csak lestem, hogy milyen "praktikákhoz" tudnak fordulni ha kell, pedig én csak sima fogszabályzással kerestem fel őket.

2020. márc. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!