Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire elkeserítő, hogy a...

Mennyire elkeserítő, hogy a kialakult helyzet miatt csak sürgősségi fogászat van!?

Figyelt kérdés
Én nagyon letörtem, amikor megtudtam, hogy csak elveszíthetem a fogam a következő pár hónapban, ha fájni fog... Nem tudom, hogy kiskapukkal meg lehet-e oldani a tömést, de a napokban vettem észre egy lyuk-gyanús fogat, vagy lehet, hogy letörhetett... És ha ne adj isten elkezdene fájni, ötletem sem lenne, hogy mit csináljak. Persze logikus, hogy a tömés fertőzéskockázattal jár, de azért az nem emberi elképzelés, hogy hetekig-hónapokig tömje magát valaki fájdalomcsillapítóval amíg normalizálódik a helyzet. :( Huszonévesen pedig nem szívesen húzatnék ki csak úgy fogat, ami simán tömhető lenne, vagy akkor utána alap lenne a fogpótlás, de azért 30 alatt az elég tré szerintem...
2020. ápr. 9. 01:09
 1/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
De, valóban elkeserítő. Kérdés egyébként adódik, hogy a későbbiekben egy emiatt elvesztett fog, vagy a kezelés elmaradásának okán elvesztett fog az nem minősül-e sürgősségnek. Illetve utólag ki fizeti ki a pótlást.
2020. ápr. 9. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon elkeserítőnek és felháborítónak tartom ezt az "ellátást" nekem 12.darabos ragasztott koronám le esett, és nem ragasztják vissza, ami kb. 5.perces művelet. Hónapokat kell várni, addig szépen tönkre megy.
2020. ápr. 9. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem iszonyú mázlim volt, mert a korlátozó rendelet napjára kaptam időpontot a fogorvostól, és még betömték a fogam (este hallottam a rendeletről).

De felháborítónak tartom. Értem, hogy fertőzésveszély van, de szerintem az is sokat segítene, ha pl. 2 hét hatósági karantén után lehetne orvoshoz menni.

2020. ápr. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
És még több lyukas fog lesz. Fogkő. Alá szuvasodik....
2020. ápr. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem mult heten huztak ki az egyik egyik fogam, ami gyoker kezelessel menthető lett volna, de mivel gyulladt volt, fajt ki kellett huzni. Elszomorito...
2020. ápr. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem a fogaszattal szerencsém volt most, pont februarban voltam fogkőleszedésen, meg kontrollon. Viszont az endokrinologus nődokihoz már nem tudtam bejutni, ami most baj nekem is.
2020. ápr. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Nekem az első két fogam között kezdett romlani, nem tudom hogy mert minden nap kétszer mosom + szájvizet is használok. Elmentem magán dokihoz de sajnos nem tudott vele mit kezdeni mert nem fúrhat. Annyit mondott hogy tisztítsam alaposan és menjek vissza a vészhelyzet után.

Viszont napról napra nő a lyuk hiába mosok fogat minden étkezés után jelenleg már átlátni a két fogam között és nagyon csúnya, ki se merem nyitni a szám :(

Nem tudom mi lesz még hónapokig, szerencsére még nem fáj de félek hogy addigra annyira elromlik hogy húzni kell :(

17L

2020. ápr. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ha már olyan lyuk van, hogy átlátsz akkor annak a fognak annyi.. talán gyökérkezeléssel és töméssel megmenthető, de nem biztos. De ahhoz, hogy így teljesen átlyukadjon azokhoz évek kellenek.. tehát ez azt jelenti, hogy soha nem mostad azt a fogadat.
2020. ápr. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7-* Nagyon vigyázz a fogadra, mert ha már átlátni rajta, akkor az bármikor elpattanhat! Ne nagyon harapj, például almával, magvakkal, chipssel nagyon óvatosan. Nekem is így kezdôdött, és sajnos korona lett a vége.
2020. ápr. 10. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szerintem ez nagyon rossz :( 13 éves vagyok, de szörnyűek a fogaim. Jó, van akinek sokkal rosszabb mint nekem, de nagyom sokat stresszelek ezen minden nap. Nekem alsó hátsó fogamnak letört a 3/4-e amikor beleharaptam a pizza keményre sült szélébe, és nagyon csúnya. Utálom, hogy nem mehetek el megcsináltatni, és mire lecseng ez a vírfogfélek hogy az egész fog teljesen tönkremegy és megfertőzi a mellette levő csontfogat is :'(

(Ez a fog tejfog, és nekem a tejfogaim sokkal rosszabb állapotban vannak mint a csontfogaim, de sajnos asszem csirahiányom (asszem így hívják, az amikor a tejfog alatt nincsen csontfog) van :((

Utálom ezt a helyzetet. Most mit meg nem adnék egy fogorvosért, huuu :'cc

2020. ápr. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!