Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogmosásnál vérzik az ínyem,...

Fogmosásnál vérzik az ínyem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fogmosásnál vérzik az ínyem, és kicsit fáj is/piroskás színű. Általában ha vérzik az ínyem fogmosásnál tudom, hogy pár nap alatt abbamarad aztán ennyi, de most már több mint egy hete bíbelődöm vele és kicsit fáj is ugye.

Mit tegyek ellene? Vagy egyáltalán mi az oka?

(Mindig alaposan fogat mosok és nem eszem cukros egészségtelen ételeket)



2020. ápr. 25. 23:20
 1/6 anonim válasza:
28%
Üdv ! Ennek sok oka lehet,de a legvalószínűbb, az az hogy skorbutos vagy. (C-vitamin hiányos). Próbálj meg be venni napi 2-3 ezer mg C vitamint és valószínűleg el fog múlni . C vitaminos kiszereléseket pedig minden patikában találsz. Remélem tudtam segíteni,majd írd meg.
2020. ápr. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Miss Endzsi ***** válasza:
Nekem kiskoromban volt ilyen, mert nem elég nagy körökben sikáltam, így a lepedék miatt be volt gyulladva az ínyem. Vérzett, de mondta a fogorvos, hogy sikáltam amíg le nem jön az összes véres cafat. Olyan két hét alatt teljesen rendbe jött.
2020. ápr. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Fogkövet le kéne szedetni és megnézetni a fogorvossal az ínyed
2020. ápr. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A skorbutos válaszoló ugye csak troll?


A lepedék / fogkő okozta ínygyulladás gyakorlatilag mindenkit érint élete során, ellentétben a manapság szinte csak pár hajléktalant érintő skorbuttal. De persze nem láttam a szádat, csak a panaszok alapján indulok ki.


Majd ha vége a járványnak, menj el egy fogászatra!

2020. ápr. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nincs fogkövem, kb fél éve leszedte az összeset egy fogorvos. Plusz 3-4 hete voltam kb fogorvosnál, és ha látott volna gondolom szólt volna
2020. ápr. 26. 14:10
 6/6 A kérdező kommentje:
C vitamint pedig rendszeresen szedek:(
2020. ápr. 26. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!