Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Házilag el lehet tüntetni a...

Házilag el lehet tüntetni a fogkövet? Ha igen hogy?

Figyelt kérdés
Ha a fogon marad lesz valami baja?
2008. nov. 23. 17:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát... nem nagyon merem leírni, mert veszélyes módszer. És nem is tökéletes, csak a fogkő nagy részét szedi le. És csak ott, ahol látod is.

Szerintem jobb lenne orvoshoz menned.

A fogkő azt okozza, hogy befurakszik az ínyed alá, és elkezdi lefeszíteni a fogadról - állandó ínygyulladás és sorvadás az eredménye.


Ugye belülről is mosod a fogaidat? Ezt valahogy elfelejtik tanítani... pedig fontos.

2008. nov. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de engem is érdekelne a válasz, mert elég sokat szenvedek a fogkőtől és következményeitől. Minden esetre az nem igaz, hogy ez csupán helyes fogmosás kérdése lenne, mert van aki hajlamosabb rá az állandó fogmosás ellenére is, meg függ a fogazat elhelyezkedésétől stb. De ha fogászaton leszedeted fél-egy évenként (alkalmanként kevesebb mint egy óra, és nem elviselhetetlen), akkor nem lesz nagy baj belőle, és amíg nem találják fel a tökéletes otthoni eltávolítást, addig nemigen van más módszer. (Egyébként nem kell hozzá fogorvos, ez általában asszisztensi munka, de fontos, hogy alaposan leszedjék, és ezt az állami fogászatokon sajnos már nem nagyon teszik meg. Magánrendelőben 10.000 az alapár.)
2008. nov. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!