Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lakcímváltás után járhatok a...

Lakcímváltás után járhatok a régi fogorvosomhoz TB alapon?

Figyelt kérdés
Lakcímet változtattam. A régi, körzet szerinti fogorvosommal nagyon meg voltam elégedve, szívesen járnék hozzá továbbra is. Eddig TB alapon látott el, iratokat csak az első alkalommal kellett adnom, később mindig csak a nevemet kellett bemondanom. Mivel őnála vagyok lejelentve a TB felé, továbbra is el tud ő látni TB alapon? Amúgy nincs sok gondom a fogaimmal, van 2 tömött és 2 hiányzó fogom, de az egyik tömésem nemrég kiesett, azt kéne pótoltatnom.

2020. máj. 15. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőle, a koronavírus miatt lehetnek korlátozott lehetőségek az ellátásban, hogy csak körzeteseket fogadnak a veszélyhelyzet idején SZTK-ban, de tudtommal szabad orvosválasztás van. Magánrendelése van? Mert azt szokták még.
2020. máj. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kérdésemnek nincs köze a vírushoz, egyszerűen most esett ki a tömésem.

#1: Rosszul tudod, sajnos (számomra teljesen érthetetlen okból) fogorvos terén nincs szabad orvosválasztás (magánrendelésen, fizetős alapon persze, igen), TB alapon csak az állandó vagy ideiglenes lakhelyed szerinti körzeti fogorvos láthat el. A kérdésem erre vonatkozik, hogyha én be vagyok jelentkezve egy fogorvoshoz, és később megváltoztatom a lakcímemet, attól a TB jog nála marad-e, amíg nem jelentkezem át az új lakcímem szerintihez, és el tud-e később is TB alapon látni.

A régivel nagyon meg vagyok elégedve, szívesen mennék hozzá újra, mégha most már utaznom is kell miatta. Ha kidobja esetleg a rendszer nála, hogy megváltozott a lakcímem, és így nem ingyenes az ellátás, legfeljebb kifizetem, csak jó lenne előre tudni, hogy mi a hivatalos szabály erre.

2020. máj. 27. 10:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Őt kérdezd meg, nála jobban ezt senki nem fogja tudni megváltoztatni. Nekem SZTK-n tönkretették a fogzománcomat és sose kaptam korrekt ellátást, én inkább fizetek magánba, de csinálják meg jól.
2020. máj. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3: Sajnos ez a baj, jó az SZTK ellátás lakcímhez van kötve (teljesen érthetetlen okból), így, ha jó orvost fogsz ki körzetiként, akkor jól jártál, egyébként meg fizethetsz.
2020. jún. 2. 12:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!