Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tud vele csinálni egy...

Mit tud vele csinálni egy fogorvos?

Figyelt kérdés

Nagyon megijedtem az elmúlt par hónapban

Sosem volt semmi baj a fogammal de tényleg sosem

Mostanában észrevettem a metszofogaim alján h atlatszoak

Undorító

És annyira tudom h az én hibám mert megelőzhető lett volna ez a fos

Mit tud vele csinálni a fogorvos? Mennyibe kerulne??

Tudom h a foguomanc kopasa miatt van

És mindenki azt mondja ezzel mossak fogat ne egyek igyak savasat

Be tartok már mindent

De én vissza akarom kapni a szép fogaimat nem ezzel élni az életem

Azon is gondolkodtam h sokat ragozom

Lehet e attól?

És úgy felek h nem tudjak megcsinalni a fogaim vagy h nagyon draga lesz

2fogrol van szo



2020. máj. 22. 01:10
 1/2 anonim válasza:
Szia, hát szerintem fogfeheritessel lehetne megoldani. Az ugye szint adna neki. Nekem is volt ilyesmi. Én ilyen kék fényes lámpás fehérítőt használok. 40 ezer forint körül van. A dokinál a ferherites allkapcsonkent 70. Bár attól függ hova jársz. Van olcsóbb drágább.
2020. máj. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de én ezt találtam és elküldöm neked remélem segít majd: Mivel a zománc áttetsző, a dentin színe nagymértékben meghatározza a színét, úgyszintén az odahelyezett fogászati anyagok (tömések) is. Vastagsága változó, a rágófelszínen a legvastagabb (kb. 2,5 mm), majd a fognyak fele fokozatosan elvékonyodik. Mivel nagy a szervetlen anyag tartalma, csak fiziko-kémiai úton történhetnek változások a szerkezetében. A savak kioldják a szervetlen anyagot belőle (demineralizáció), de ha megfelelő időn belül a szájüreg pH-ja megemelkedik, akkor ezek a nyálból visszaépülhetnek (remineralizáció). A hidroxilapatit hidroxil része kicserélődhet egy fluor ionnal, és egy ellenállóbb fluoroapatit képződik. Ezért fluoroznak bizonyos anyagokat, mint például a fogkrém, víz, tej stb. Professzionális fluorozást kezdeti fogszuvasodások kezelésekor alkalmaznak.
2020. máj. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!