Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rettegek! Bölcsességfog...

Rettegek! Bölcsességfog műtét!Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Ma voltam fogászaton bölcsességfog fájdalom miatt.

Az orvos azt mondta nagyon be van gyulladva, és ki kell húzni minél hamarabb. Sajnos a korona része hiányzik már, így csak a műtét jöhet szóba. Elmondta mit fognak csinálni,azóta ájulás környékez. Inyen kis bemetszes és kiemelik a fogat majd varrnak.

De amitől félek, kaptam antibiotikumot, de azt mondta ez majd enyhíti a tüneteket de a gyulladast csak az fogja megszuntetni véglegesen ha kiveszik a fogat. Szóval gyulladt fogat fognak kimuteni amiről úgy hallottam ilyen esetben nem hat az érzéstelenítő 😔 nyugtassatok meg kérlek, tapasztalatokat írnátok aki hasonló helyzetben volt? Köszönöm

Ja, magán fogaszatrol van szó.



2020. máj. 25. 10:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mivel nagyon be van gyulladva, és ki kell húzni minél hamarabb. A korona része hiányzik már, így csak a műtét jöhet szóba. Az ínyen kis bemetszést ejtenek, kiemelik a fogat majd varrnak.
2020. máj. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én meg annyival kiegeszitenem az előttem írottakat, hogy a beavatkozás után nem emelhetsz és nem eroltetheted magad egy ideig

Kb 1 hétig

2020. máj. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Igazabol a félelmem nem a műtét utáni időre szól hanem a műtét közben.

Nem félek az érzéstelenítéstol mert abban már volt részem. De foghuzasban soha, gyulladt fog műtétben meg abszolút nem. És félek mit fogok érezni műtét közben. És hogy esélyes e hogy hasson az érzéstelenítő.

2020. máj. 25. 10:40
 4/14 anonim válasza:
66%
Szinte semmit nem fogsz érezni belőle :)
2020. máj. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem az antibiotikum levitte hamar a gyulladást, 1 hét múlva rezekálták a foggyökerem, itt is vágnak csontot műtik, és varrnak, nem éreztem semmit a műtétből, pedig kalapált, faragott, stb. A műtét utáni napok a rosszak, bucira dagadt a fejem és eléggé fájt a seb 1-2 napig.
2020. máj. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek! Kedves utolsó, meg olvasni is rossz, de valamilyen szinten megnyugtato hogy hatott az érzéstelenítő.

Remélem nekem se lesz rosszabb, az utána következő időt meg már itthon pihenés közben remélem tulélem.

És ezután még 2 ugyanilyen fog vár rám. Abból az egyik szintén bölcsesség fog a masik oldalon.

Valahogy eletkedvem sincs, de tudom az meg rosszabb ha nem szedik ki és folyamatos fájdalmakat okoz.

2020. máj. 25. 14:28
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 3dbos antibiotikumot kaptam, pénteken vettem be az elsőt, hétfő du.ra megcsinálta a dolgát és semmi fájdalmam nem volt.


De valóban a gyulladásnál nem hat az érzéstelenítő és ÚGY rohadtul fáj (többszöri tapasztalat)

2020. máj. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Szia. Én ezért félek mert nekem azt mondta a doki ma hogy az antibiotikum miatt a fájdalom gyulladás enyhül, de a gyulladás megszűnni nem fog tőle csak ha már a fog nincs bent.

Imádkozom hogy annyira lemenjen a gyulladás hogy ne legyen erős fájdalmam húzás közben.

Kedves utolsó, ha gyulladt a fog milyen jellegű fájdalom jelentkezik húzás közben? Bocsánat a sok kérdésért de még sose húzták a fogam és az első is persze bölcsességfog lesz és az is műtéttel 😐

2020. máj. 25. 14:49
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Pokoli
2020. máj. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem annyira leviszi a gyulladást a gyógyszer, hogy elzsibbadj és ne érezz fájdalmat, ha első injekció nem hat, akkor kapsz másodikat. Amúgy ne húzták nekem az ilyen fogat, hanem emelővel emelték ki, ez nem olyan rossza, mint amikor húzzák, cibálják.
2020. máj. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!