Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem arról volt szó, hogy...

Nem arról volt szó, hogy újraindul az egészségügy?

Figyelt kérdés

Az van, hogy már fogínygyulladásom van a fogkőtől, mert még mindig nem lehet fogorvoshoz menni.

Fáj a lábfejem, de az Orthopédián nem fogadnak, pedig műteni kellene a lábam. Mivel nem életveszélyes, így nem műtik még meg.



2020. jún. 5. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:

A fogászati beavatkozásokat magas kockázatúnak ítélik, mivel fröcsög a nyál, fokozott az aeroszolos fertőzés veszélye, így a mi szakrendelőnkben előtte PCR tesztet kell csináltatni, de utána elvileg mehetsz. Érdekes, hogy a legtöbb magánrendelőben simán leszedik viszont a fogkövedet – holott rájuk is ugyanaz a rendelet vonatkozik.

Mivel nem volt egyértelmű a miniszteri rendelet (majd a következő sem), illetve sok helyen nem kaptak védőfelszerelést, amiben dolgoznának, totál eltérő, hol milyen ellátást vehetsz igénybe állami intézményekben. Az is számít, az orvos nem 65 év feletti-e (ha igen, nem kell dolgoznia).

A műtéttel kapcsolatban ezt írja pl. a közelünkben lévő kórház oldala: „„Az országos járványügyi intézkedésekkel összhangban Kórházunk is fokozatosan újraindítja a szakrendeléseket és az egynapos sebészeti beavatkozásokat. A fekvőbeteg ellátásban elhalasztásra került nem sürgős, fekvőbeteg-ellátásra előjegyzett betegek tervezett kezeléseinek új időpontjával kapcsolatban telefonon kerestük fel betegeinket időpont egyeztetés céljából.

Az egynapos sebészet keretében végzendő beavatkozások előtt koronavírus-vizsgálat elvégzésére kerül sor. Az egynapos ellátásra csak e teszt negatív eredménye esetén kerülhet sor.”

Ennek alapján azt gondolom, hogy a nem életmentő műtétek közül először az egynaposakat próbálják pótolni, aztán majd megkeresnek téged is (mert gondolom egy lábműtét fekvőbeteg-ellátás keretein belül valósul meg).

A helyzet az, hogy nem vagyunk túl a járványon egyelőre (tegnap is 23 új beteget találtak), és könnyen lehet, hogy most a jó idővel, ahogy az emberek vígan mennek a tömegbe, szépen megemelkedik az ellátásra szorulók száma. Nyilván emiatt sem kapkodnak a kórházak „feltöltésével” elmaradt műtétre várakozókkal. Valószínűleg jó sokan vannak hozzád hasonló helyzetben.

2020. jún. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia. Én maganrendelesen voltam fogaszaton.

Huztak furtak a fogam de fogkő leszedesre meg nem kaptak engedélyt azt mondta a doki.

2020. jún. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Érdekes, hogy a legtöbb magánrendelőben simán leszedik viszont a fogkövedet – holott rájuk is ugyanaz a rendelet vonatkozik."


Nincs már kötelező PCR teszt vizsgálatok előtt. Néhány "idősebb" fogszakorvos megköveteli a saját egészsége miatt, de a legtöbb fogszakorvos nem, hiszen nem kötelező.


Igen valóban kockázatos beavatkozásnak minősült a "járvány" alatt, de mivel már nincsen semmi.

2020. jún. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Nekem amúgy, ahogy kinyithattak a rendelők normálisan újra "csak azzal az indokkal, hogy telefonos előjegyzés kell", már az első nap leszedték a fogkövemet, SZTK-s rendelőben.


Sőt egy kórházban dolgozó szakorvos az ügyfelünk, ők még a járvány alatt is minden beteget (a nem sürgős betegeket is) elláták, úgy ahogyan a járvány előtt tették. Mondjuk szerintem itt az játszott szerepet, hogy az ottani orvosok nem a pénzért vagy a "preztís miatt" orvosok, hanem azért, hogy másoknak segítsenek - és meg is tették.


Szóval embere válogatja ezt...

2020. jún. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fogport javasolnék, dm-ben pl lehet kapni, az is tök jól leszedi a fogkövet, ha átdörzsölöd vele a fogadat mint egy fogkrémmel. Amúgy ez asszem olyan, mint a szódabikarbóna, tehát ezt is max heti kétszer ajánlatos talán használni, de nagyon jól működik, nagyon tudom ajánlani. (De én amúgy nem értek hozzá, szóval csak azt tudom,hogy jól müxik. A szódabikarbónát még nem próbáltam asszem, de állítólag az is jó.)
2020. jún. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A már megkövesedett részt nem fogja leszedni sajnos. És nem a fogon levő fogkő okoz gyulladást, hanem ami az íny alatt van. Arra sajnos se a dms se a szódabikarbóna nem jó

Ezek megelőzésre jók, hogy ne alakuljon ki, de ha már van azt csak fogászaton tudják eltávolítani.

2020. jún. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én körzetes fogorvosi rendelőben dolgozom. Mi védőfelszerelésben (amit magunk szereztünk be saját pénzből) ellátunk minden esetet, de vannak feltételei. Egyrészről nem lehet beállítani, szó nélkül megjelenni, minden esetben ide kell szólni és bizony, alkalmazkodni kell. Nincs alkudozás. Ez nyilván inkább az akut eseteknél problémás, mert ha neked mindegy, hogy 2 vagy 3 hét múlva szedik le a fogköved, akkor tudsz olyan időpontot kapni, ami megfelelő. De mikor telefonálnak ,hogy úgy fáj, de azért annyira nem, hogy ezért lemondja a kozmetikusát, vagy 1 órácskával előbb eljöjjön a munkahelyéről és inkább annak a nyakára jönne, aki 3 hete már lefoglalta az időpontot: nos ez nem járható út, mert a váróban limitált számban ülhetnek emberek, szigorúan maszkban, minden beteg után negyed óra szellőztetés, még az eddigiekhez képest is alapos fertőtlenítés. Végül is, ide lehet jönni soron kívül, csak ki lesz küldve a váróból, ha kint esik az eső, akkor is, és rengeteget kell adott esetben várnia. 2 beteg között is több időt hagyunk, vagy óránként egy beteg, vagy pedig csak egy nagyon rövid kezelés, ha a fél órába belefér a terápia és a szellőztetés egyaránt.

Illetve van fontossági sorrend. Előnyt éveznek azok, akiknek megkezdett kezelés van a szájukban és muszáj folytatni, vagy minden eddigi munka elvész, tán még maga a fog is, illetve azokkal az esetekkel foglalkozunk először, ahol tényleg szövődmények léphetnek fel, ha nem csinálunk valamit rövid időn belül. Ugyanakkor nem ülünk és várjuk azok jelentkezését, akiknek anno félbe lett hagyva a munkájuk, ha nem jelentkeznek időben, akkor igenis oda adjuk az időpontot annak, aki jönne, de szigorúan véve nem minősül SOS esetnek. Ezen kívül egy kérdőívet kell kitölteni, ilyen általános kérdések, hogy volt-e koronavírusos, meg társai.

Persze sokan bepróbálkoznak a szabályok megszegésével. Pl nem tud maszkot hordani, mert pánikbeteg. Ezzel egyébként talán nem is lenne baj, ha a telefonban elmondaná, hogy neki baja van (ahol egyébként fel is hívjuk a figyelmét, hogy hozzon magával maszkot), hiszen akkor egy kis odafigyeléssel kiküszöbölhető az, hogy a váróban perceket üljön más emberek társaságában, de inkább becsücsül a váróba és ott derül ki, hogy ja hát ő nem veszi fel. Holott nem a mi érdekünk lenne, rajtunk van maszk 2 is, nem az én egészségemet kockáztatja a fegyelmezetlenségével, hanem a sajátját és a váróban ülőkét. Azonkívül az, aki egy maszkot nem tud hordani, azt megnézem, hogy hogyan tervez végigülni egy fogászati kezelést, ahol ketten hajolnak az arcába és tele van pakolva szája. Szóval némileg ellentmondásos is. De a többség megérti, hogy alapvetően ez így kötelező, nem úgy szól a rendelet, hogy "mindenkinek be kell tartania, kivéve", hanem úgy, hogy mindenkinek be kell tartania. Nincsenek kiskapuk.

2020. jún. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
de amúgy a megkövesedett részt is tudja szedni. a fogpor. mindenképp ajánlanám neki
2020. jún. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Holott nem a mi érdekünk lenne, rajtunk van maszk 2 is, nem az én egészségemet kockáztatja a fegyelmezetlenségével, hanem a sajátját és a váróban ülőkét. "


A váróban a rendelet szerint csak 1 ember tartózkodhat. Saját magát nem védi csak akkor hogyha pl ffp3 maszkot hord. Ha ffp3 maszkot hord akkor másokat nem véd vele mert csak a bejutó levegőt szűri. Ha sebészeti maszkot hord akkor magát azzal nem védi csak másokat.

2020. jún. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!