Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Apró fehér pötty az ínyen,...

Apró fehér pötty az ínyen, érdemel orvost?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Több, mint 3 hete fedeztem fel az ínyemen egy icipici fehér pöttyöt. Nem fáj, nem növekszik, de nem is múlik.

Orvoshoz nem mentem vele, mert teljesen jelentéktelennek tűnt, arra gondoltam, hogy egy ilyen kis bármivel dokihoz menni minek...

Viszont olvasgattam a szájban a rákmegelőző állapot tüneteiről és elbizonytalanodtam.

Kérdésem, hogy bárki találkozott-e már hasonlóval a szájában és mi lett annak a vége...?


2020. jún. 18. 08:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Krónikus ínygyulladás lehet. Vagy afta. De az afta az nagyon fájdalmas. Öblögess corsodyl szájvízzel, vagy gingisol.
2020. jún. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De ha az íny gyulladásban van, az nem fáj...?

Amúgy a Corsodylt kiprobálom, ártani semmiképp nem fog, köszi :)

2020. jún. 18. 10:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Van úgy, hogy fáj, de nem mindig. Attól ha vörös, gyulladásban lehet. Antibakteriális szájvizek jók rá, vagy corsodyl. Esetleg ecsetelő: gingisol, gengigel stb. Nagyon jó még rá a Herbária féle cserszömörcés szájvíz. Próbáld ki.
2020. jún. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az afta néz így ki de az elmúlik 3 hét alatt és fajni szokott. Vegyel glucosept oldatot a patikában és ecseteld vele reggel és este. Ha 2 hét múlva nem múlt el akkor ajánlotz az orvos.
2020. jún. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, volt már aftám a számban, ránézésre se ilyen volt, meg az fájt.

Ez sokkal ijesztőbb, mert nem fáj, nincs gyulladásban.

Köszönöm a választ!

2020. jún. 21. 20:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor nézesd meg az a biztos.
2020. jún. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Kiderült végül, hogy mi volt?
2021. ápr. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem igazán.

Voltam vele orvosnál, nem tudják megmondani, hogy mi ez, de teljesen ártalmatlan. Megsèrthettem valamikor, annak lehet a nyoma esetleg. Csináltak panoráma röntgent is, az se mutatott semmit.


Azóta is megvan.


Mindenkinek ezt javaslom amúgy, hogy menjen el orvoshoz, óriási megkönnyebbülés és csak ő tud biztosat mondani.

2021. ápr. 18. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!