Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csináljak, ha tömés után...

Mit csináljak, ha tömés után fáj a fogam?

Figyelt kérdés

Ugy mentem oda, hogy még szájsebészeten egy fogról tájékoztattak a kiszedett bölcsességfog mellett, hogy lyukas és érzékeny hidegre. A fogorvos ezt nem találta, de másikakat is keleltt tömni ezért mást megcsinált. Ez volt Pénteken. Multkor más orvos volt, nála nem kértem érzéstelenítőt, akkor kicsit fájt, de utána semennyire, ott az egyik fog melletti részt csinálta meg, most meg ez az orvos egy szuvas fog közepét.


Miután hazajöttem és kiment az érzéstelenítő, iszonyuan fájt. Mostanra se mult még el. Ha hozzáér a felső fogam vagy ott rágok, nagyon fáj. Megnéztem, hogy maga a fogam nem fáj, inkább a tömés része. Ez mitöl lehet? Menjek vbissza hozzá az akut ellátás idejében? Mire számíthatok majd?



2020. jún. 20. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
A tömés utáni fájdalom átlagos, általában 1 hét és elmúlik.
2020. jún. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez biztos? Mert elég iszonyú tud lenni ez a fájdalom, Xiloxot vettem is be rá. Enni ott semennyire se tudok. És a multkorinál semmi ilyesmi nem volt.
2020. jún. 20. 18:59
 3/5 anonim ***** válasza:
4 fogamat tömték, sosem fájt utána egyik sem. Én a helyedbe visszamennék, lehet, hogy gyökérkezelni kell.
2020. jún. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Enyhe fájdalom előfordulhat 1-2 hétig. Jártam már így utána elmúlt.

Erős fájdalom akkor lehet ha az orvos rátömött az idegre.

Így is jártam már. 3 hétig nem tudtam aludni a fájdalomtól aztán kihúzták.

Nyilván nem feltetlenül a húzas a megoldás lehet gyökerkezelni is. Nekem bölcsesség fog volt így inkább húzattam.

Nem tudom nálad mi van de nem normális az erős fajdlom ha holnapra sem enyhül menj vissza.

2020. jún. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Pár nappal ezelött annak a fognak az íny része fájt eléggé. A fog szerencsére csak 3 napíg fájt. Szóval elmúlt szerencsére. Most nincs bajom vele.

2020. jún. 26. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!