Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A napi háromszori fogmosás az...

A napi háromszori fogmosás az már sok?

Figyelt kérdés

Ha eddig 2x3 pecig mostam fogat, azt lecserélném 3 alkalomra, de 2 percesre, az jó lenne a fogaknak?


Vagy még a 3x3 is mehet? Utóbbi már károsítaná a fogzománcot?



2020. jún. 22. 05:25
 1/8 anonim ***** válasza:
A napi 2 fogmosás elég, és 2 perc is elegendő. Nekem elektromos fogkefém van és a fogsort 4 részre kell felosztani. Fél percenként rezzen ha mehetek tovább. Nem kell túlzásokba esni. A fogkrémeken is rajta van, hogy napi 2 fogmosás kell.
2020. jún. 22. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hagyományos, kézi fogkefe esetén (nem elektromos).
2020. jún. 22. 05:50
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Teljesen mindegy hogy elektromos vagy nem. Nem ez volt a lényeg, hanem hogy 2 perc napi 2x elég. Ha biztosra akarsz menni, akkor vegyél szájvizet.

Hogyha plusz fluoridos tartalmú fogkrémet használsz (pl Sensodyne repair&protect), akkor felesleges fogszuvasodásra való szájvizet használni. Egy sima bőven megteszi. A jóból is megárt a sok, ezt tartsd szem előtt.

2020. jún. 22. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Az sem mindegy, hogy kemény sörtéssel súrolod, vagy puhával inkább csak pasztázod a fogkrémmel. Utóbbival nem lehet gond (persze napi 1 súrolás legyen meg). Ja és fogmosás után ne öblíts, hogy ami a fogkrémből be akar épülni, az be tudjon. 800 ft alatt pedig ne vegyél fogkrémet, mert az tényleg (ált.) csak egy krém.
2020. jún. 22. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fogmosás után öblíts mert a legtöbb fogkrém tele van olyan anyagokkal amiket nem szabad lenyelni. Ha valami a nyállal érintkezve képtelen beszívódni 2-3 perc alatt a fogzománcba, akkor 15 perc alatt sem fog.
2020. jún. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#1,#3!


Vélhetően akörüli időpontban küldhetted el a hozzászólásodat, amikor én elkezdtem írni az enyémet. Tehát a #2 hozzászólás az nem a te bejegyzésekre való reagálás, mivel a te kommentet csak azután láttam/olvastam, amikor már elküldtem az enyémet.

2020. jún. 22. 06:38
 7/8 anonim ***** válasza:
A hozzászólások jó sorrendben vannak. 3-as vagyok. A 2-es hozzászókásra reagáltam, hogy mindegy milyen a fogkefe (elektromos vagy sem).
2020. jún. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7. Tudom, hogy jó sorrendben vannak, nem írtam azt hogy nincsenek jó sorrendben...


Értettem hogy a 2. hozzászólásra volt reagálás a 3.

2020. jún. 22. 06:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!