Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi ideig gyógyul a kihúzot...

Mennyi ideig gyógyul a kihúzott fog helye?

Figyelt kérdés

Még sosem húzták a fogam és érdekelne hogy meddig gyógyul!

A foghúzásra egy hétre rá már csináljátok mindent ugyan úgy mint előtte? Illetve esetleg még az is érdekelne hogy maga foghúzás meddig tart? A foghúzásra egy hétre már mehetek strandra, úszni, kalandparkba, bowlingozni, hegyetmászni és hasonlók?

Nem tudom hogy ez mennyire számít de felül bal oldalt hátulról a második fog lenne amit ki kell húzni (ha jól tudom az a 24-es fog.)



2020. jún. 27. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:

A foghúzás első 3 napján nem ajánlott nehéz fizika munka végzése a vérdugó miatt. Ha az kiesik, akkor tovább tart az újracsontosodás esetleg fájdalmas is lehet, de ez ritka.

1 hét után már lehet mozogni, én konditerembe is elmentem, igaz visszafogtam a súlyokkal magam. Annyira figyelj, hogy ha érzed, hogy elkezd lüktetni, akkor ott gond van és állj le, azt ne csináld. Alapvetően gyorsan gyógyul 2 hét múlva már szinte észre sem fogod venni hogy kihúzták a fogad.


Az ételeknél kerüld 3 napig a tej és tejtermékeket, illetve 1 hétig ajánlott az apró magvak és magvas gyümölcsök (eper, málna) fogyasztásának mellőzése. Ha belekerül a sebbe sem valószínű hogy gond lesz, mert ahogy forr össze majd ki fogja lökni magából. Ritka esetben okoz gyulladást.


Fogmosás pedig aznap ott a nyilt sebben nem ajánlott, másnap viszont azon a területen nagyon finoman már lehet, sőt kell is.


Ha fehér hártyaszerű lesz az ínyed vagy a seb körül, akkor az normális és azt jelenti, hogy egészségesen gyógyul a seb.


Öblögetés pedig minimum 5 napig nem ajánlott.


Nekem 2 fogam húzták, az egyik gyulladt volt és előtte ketté kellett vágni és 2 darabban szedték ki, mert a gyökérkezelés miatt szinte nem volt fogbél már. 1 hét alatt a gyulladt fogammal már mindent csináltam. :)

2020. jún. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jah még annyi, hogy a foghúzás után nyugodtan vehetsz be egy Cataflamot, ez csillapítani fogja a húzás után a fájdalmat, és a vattát amit kapsz 15-20 percig oda kell szorítani. Ha újra elkezd vérezni, akkor gézdarabot teszel oda és ennyi. Ha elállt akkor kiveszed.

Ha hazaértél, akkor érdemes jegelni, mert okozhat duzzanatot. Nekem nem volt egyik alkalommal sem, de segít a hideg az erek összehúzódásában is. 5-10 perc jegelés elég, nehogy fagyási sérüléseket okozz az arcodon, mert benned van az érzéstelenítő így nem fogod érezni. Én jégzselét használok, azt tekertem bele konyharuhába és azt tettem az arcomra.

2020. jún. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Ez azért igencsak megnyugtatott!


Holnap megyek, reméljük nem ájulok el. (:

2020. jún. 28. 17:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyugi nem fogsz. Max nem érzed. :D én nagyon parázós vagyok, de 2 fogammal túléltem. Szóval nem lesz gondod.
2020. jún. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Na most értem haza. Fúú nagyon rossz volt. Furták is meg minden. Össze is kellett varni. Egy hét múlva veszik ki a varratot. Remélem miután kivették a varratokat már bármit csinálhatok, mert elég sok fontos dolgom lesz. :(
2020. jún. 29. 14:05
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha kihúzta, akkor mit fúrt rajta? :/

Nekem nem varrták egyszer sem. De gondolom az gyorsabban gyógyul mintha nem varrták volna.

2020. jún. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem tudta egyben kiszedni és azért fúrt. Hát én nem tudom, nem értek ehez. 😐
2020. jún. 29. 15:12
 8/9 anonim válasza:
pár nap azért kell hogy már ne fájjon a kihuzott fog helye. nekem nem fájt a foghúzás úgyhogy szerintem ne aggódj
2020. júl. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Inkább köszörült, mint fúrt, így vágta ketté, mielőtt több darabban kiszedte, gondolom én.
2020. szept. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!