Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét után,...

Bölcsességfog műtét után, dohányzás?! Meddig nem? Hogyan?

Figyelt kérdés
Tegnap volt a bölcsességfog műtétem. Felvágtak,kiszedték,varrták. Hála isten a fájdalomcsillapítók hatnak,kaptam antibiotikumot is. Már tegnap is tudtam enni,jegelem az arcom így fel sem dagadt csak egy ici picit. Elvileg 3-4 nap amig “nem szabad” dohányozni. Egészen máig bírtam,de csak azért hogy ne fertőzödjön el,hiszen tegnap tényleg teljesen friss volt. Tudom ma is az.... De nem tudom hogy bírjam ki. Kész vagyok. Ha oda rakok a számba valamit,letakarom a helyét? Mondjuk egy zsepit? És úgy cigizek akkor az úgy jó lehet? Azért gondoltam hogy letakarom hátha úgy nem megy bele a füst.. utána meg mondjuk sós vizzel öblögetek... Jó lehet így? :(

2020. júl. 1. 15:15
 1/2 Antalbaba ***** válasza:

1. Ideális alkalom a leszokásra;-)

2. Nem a füst miatt nem szabad dohányozni, hanem a "szívogatás" kerülendő, ami vérzést okozhat. Viszont ha (rendesen) összevarrták, akkor sem az alvadék nem tud kijönni, sem nagyobb vérzés nem várható, lényeg a tisztán tartás. A seb felé irányuló mozdulatokkal fogkefével, fogkrémmel rendesen tisztítani kell, különben cigi ide vagy oda, begyullad...

2020. júl. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ha belenézek a számba kifejezetten “szép”nek látom a sebet. Nem vérzik. Nem is mondanám hogy piros.
2020. júl. 2. 07:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!