Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Semmire nem muló fogingyulladá...

Semmire nem muló fogingyulladás.Mit lehet tenni?Lentebb miket csináltam hogy elmuljon és hogy pontosan mik voltak.

Figyelt kérdés

Március környékén kezdődött korábban már volt egy seb ami 6 hónap után ha elmult.Nagyon erős fájdalmak és vérzés.Egyes helyeken elmulik aztán máshol kijön.A fog és az iny találkozásától távolabbi részek gyulladtak be.Többször is ugy begyulladt az inyem hogy a nyelés fájt .Valószinüleg ideg is gyulladt közbe.

Volt fogkőleszedés 2 antibiotikum kura.5 féle öblögető/ecsetelő/inygél (Corsodyl,curasept ,jodosept,cserszömörcés szájviz,phlogosol) Egyiktől se mult el véglegesen.Kezd elegem lenni a fájdalomból és hogy semmi nem hat.Rendszeresen fertőtlenitettem a fogkefém is és normálisan mostam a fogam is (napi 2 szer vagy akár többször étkezések után).Extra sensitive fogkefe paradontax fogkrém.Több helyen az inyem ugy lejött hogy a csont/foggyökér kilátszott de a korona fele semmi nem volt.Röngtgen nem mutatott semmit voltam egy rakás szakembernél.Voltak aki ide oda iránytitottak.Minden fogmosás fáj és ömlik a vér.Mikor mulik már el ez a szarság?



#ingyulladás #nemmuliksemmire
2020. júl. 1. 19:27
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
A nyelvmozgatás is fáj előre és az ellenkező irányba ahol be volt gyulladva.
2020. júl. 1. 19:28
 2/16 A kérdező kommentje:
Vitaminokat is szedtem.
2020. júl. 1. 19:42
 3/16 anonim ***** válasza:
Én a paradontaxot kipróbáltam mert annyira ajánlotta mindenki. Hát soha tobbet, pár fogmosás után már ömlött a ver az ínyemből. Én a drágábbak (1500 ft-os) sensodyne fogkrémet használom, mellett a saját fogkeféjét, és elmés zöld szájvizet. Plusz héti 1x elmés foggel, patikában lehet kapni. És ne mosd napi 2x-nel többször, lehet túl erősen nyomod oda a kefet.
2020. júl. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
*elmexes zöld szájvíz, elmexes foggel
2020. júl. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Szájviz melé minek foggel?Alig nyomom oda és már fáj és vérzik.Ha Picit erősebben nyomom egy legkiméletesebb fogkefe nem okozhat gondot.Általában napi 2 szer mostam.Többször nem.Elirtam korábban.A foggél heti 1 x annak mi értelme?
2020. júl. 1. 20:18
 6/16 A kérdező kommentje:
Szerinted a fogkrém miatt ömlött a vér?Nekem paradontax mintha javitott volna de ömlött igy is a vér sokszor.
2020. júl. 1. 20:19
 7/16 Antalbaba ***** válasza:
Ha Budapest: parodontológiai klinika. Amúgy háziorvos, laborvizsgálat. Ilyenkor már nem árt túllátni a szájon, körülnézni a szervezetben:-(
2020. júl. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha folyamatosan ennyire vérzik az ínyed, akkor súlyos C-vitamin hiányban szenvedsz.

Be kellene szedned naponta legalább 3000 mg C-vitamin, de inkább többet.

2020. júl. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Csak egyes helyeken vérzik.
2020. júl. 2. 14:51
 10/16 A kérdező kommentje:
Ha c vitamin hiány lenne egyéb tünetek is lennének amik nincsenek
2020. júl. 2. 14:57
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!