Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi ez a fehér hólyag a fogam...

Mi ez a fehér hólyag a fogam mellett?

Figyelt kérdés

Szemfogam mögötti fogam felett az ínyemnél kb 1 éve folyamatosan megjelenik egy fehér hólyag. Kb fél miliméter az átmérője.

Ma megnéztem fogpiszkálóval, és kb 2mm re be tudtam dugni a hólyag helyén. A fogam nem fáj. Tömve volt az a fogam.

Mi lehet ez? Van valami házi gyógymód rá?

Persze csak amíg nem jutok orvoshoz az kb 2 hét múlva.



2020. júl. 23. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem fáj? Nincs mellette gyulladva? Mert akkor lehet aftád van. Ilyenkor öblögetni jó szájvízzel, ha gyakran visszajön menj fogorvoshoz ír rá ilyen ecsetelőt.
2020. júl. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Picit piros körülötte, de nem fáj egyáltalán.

Attól tartok sipoly vagy tályog vagy nemtudom. Ezeket olvastam. De voszont nem fáj.

2020. júl. 23. 19:24
 3/9 anonim ***** válasza:
A tályog az nagyobb, az kiemelkedő kis göb, ami időnként kifakad. Amúgy lehet hogy sipoly, de nem tudom, van-e ilyen pici.
2020. júl. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha netán sipoly, annak a kezelése nagyon macerás? Bármint nagyon öszetett dolog?
2020. júl. 23. 19:37
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is afta.
2020. júl. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sipolynál is ha lehet, mentik a fogat. Tehát gyökérkezeléssel. Ha nagyon rossz, akkor húzzák, mindkét esetben megszűnik a sipoly is. Esetleg kell szedni antibiotikumot is. Lehet, hogy tényleg csak afta, mivel ilyen picike.
2020. júl. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem. Csak fura hogy hólyag, és egyből a foggyökér mellett van. De akkor lehet afta...
2020. júl. 23. 20:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem emelkedik ki mint egy hólyag, akkor inkább afta.
2020. júl. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nem faj, nem afta lesz, valószínűleg elhalt a tomott fogad es tenyleg sipoly. Gyokerkezelni kellene ebben az esetben.
2020. júl. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!