Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az egyik hátsó rágófogam...

Az egyik hátsó rágófogam gyökérkezelt. Az előbb ettem és letört egy darab belőle, de a tömés még benne van. Ez normális?

Figyelt kérdés
Szerencsémre szerdán amúgy is mennék fogdokihoz, mi lesz vele ? Ki kell húzni ? Vagy kipótolja ? Járt már valaki így ?
2010. aug. 3. 21:25
 1/9 A kérdező kommentje:
Kérlek, írjatok, nagyon meg vagyok ijedve :(
2010. aug. 3. 21:29
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell betojni a fogdoki majd kipótolja..,csak az a gáz ha majd megint letörik és egyre kisebb lesz a gyökérkezelt fogad!Akkor mér érdemes porcelén héjon v. koronán elgondolkozni..

Amúgy én is igy jártam,hogy valami keményre haraptam evés közben a hátsó gyökérkezelt fogammal és letört belőle egy kis darab,de én még nem voltam fogorvosnál vele,mert semmi probléma vele,de tudom megkéne csináltatnom....csak betoji vagyok:s

2010. aug. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vérgibbon ***** válasza:
64%
Ez a gyökérkezelt fogak hátránya, sajna mivel már nem él ezért szép lassan elporlad. Egy darabig még kipótolhatja a doki de előbb utóbb ki kell húzni. Ezért ha lehet ne gyökérkezeltesd a fogaidat.
2010. aug. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Na, akkor bagoly mondja verébnek :)

Köszi a választ, remélem ki fogja pótolni, csak ez most hirtelen jött...

És csak egy kiflit ettem, remélem nem fog semmi történni.

2010. aug. 3. 21:36
 5/9 A kérdező kommentje:

Úh, bakker...

Ha ezt tudom... Megkérdezte a doki, hogy húzza, vagy járok gyökérre. Utóbbit választottam.

Köszi neked is.

2010. aug. 3. 21:37
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok..,majd ir már meg légyszi hogy mi volt a dokinál,ok?Holnap mész úgyis..,sok bátorságot!;)
2010. aug. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az élő fogaim is széttörnek.:S

Nem csak a gyökérkezeltek.

Nem sokat tudok neked sajnos segíteni.

Kitartás:)

2010. aug. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Helló, bocsi, hogy csak most írok.

Szóval bementem, mondtam, hogy letört, azt mondta, hogy semmi gond. Fogta és lecsiszolta, valamint azt mondta, ha tovább törik, akkor ki fogja építeni.

2010. aug. 6. 12:22
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Valaki írta egy válaszban, hogy a fogából letört egy darab, és nem akar elmenni fogorvoshoz, neki üzenem, hogy később még többel kötöd be, ha most nem mész el.

Nekem vagy 1,5 éve tört le egy kis darab a fogamból, énúgy 1 évig nem is mentem fogorvoshoz , tehát elég rendesen hagyagoltam.Eközben néha-néha folyamatosan töredeztek lefele belőle kisebb-nagyobb darabok.

Fél éve rávettem magam, hogyelmegyek fogorvoshoz, előszőr kifúrta, de olyan szinten el volt már romolva a fog, hogy több mint a felét el kellett távolítani, szinte már csak a gyökér maradt meg.Nekem fogszab, is kellett akor, épp a felhelyezése előtt álltam. így úgyis ki kellett volna húzni azt a fogamat, de ha nem kellett volna fogszab., szerintem akkor is kihúzták volna.

2010. aug. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!