Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Holnap megyek foghúzásra ez...

Holnap megyek foghúzásra ez lesz az első alkalom amikor foghúzás lesz.Fájni fog?Nagyon félek tőle.

Figyelt kérdés
Hány percig tart?Utánna meddig vérzik,egy vattacsomó kibirja amig hazaérek mert 40 perc az út.Aznap mossak fogat utánna?Meddig fog fájni a helye?

2020. aug. 3. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Jajj szegenykem, nekem eddig csak egyszer volt, bolcsesseg fogat huztak es rettegtem elotte en is, de kb 2 perc alatt kint volt es egyaltalan nem fajt. Ami szornyu volt az csak az a recseges ropogas ami kozben van ( mint amikor szetragsz egy cukort) es a rangatas... nekem masnap a helye nem fajt kicsit sem es nem is verzett sokaig! Egyel elotte mert utanna egy ideig nem szabad! Kitartast!
2020. aug. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt előre nem lehet megjósolni, függ attól, hogy melyik fog és konkrétan a tiéd gyökerei mennyire ragaszkodnak. Kapsz érzéstelenítést, bőven ki lehet bírni.


Aznap szerintem ne moss fogat, de ha bármi kérdésed van, kérdezd meg a fogorvost, ő jobban tudja, mint itt bárki!


Utána fájni fog, hogy meddig, azt szintén nem tudni. Mindenesetre nem árt, ha van otthon vény nélkül kapható fájdalomcsillapító, pl. Cataflam Dolo. De erről is kérdezd majd inkább a fogorvost!

2020. aug. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Teljesen érzéstelenit az injekció, nem érzel semmit. Éles fájdalmat biztos nem, esetleg nyomást. 30-40 percig kell jó erôsen a géz gombócra harapni. Öblögetni pár napig tilos! Mosni másnap óvatosan a seb szélét lehet, és persze a többi fogat is lehet mosni. Óvatosan a seb körül.Helye 1-2 napig fájhat, érzékeny lehet. Gyorsan meg van a húzás, pár perc. Erős bölcsesség foggal több baj van, azzal lehet több idő. Ügyes fogorvos gyorsan végez vele, ne félj! Rám is ez vár! 5.fogamat kell húzni pár nap múlva fog pótlás miatt.
2020. aug. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem fogtól és orvostól is függ.


Implantátumhoz húztak pl. egyszerre 3 fogamat és megsem éreztem.


Viszont pl. tavasszal egy gyökérkezelt fog húzásánál 3 injekció után is majd kiugrottam a székből. Még az orvost is sikerült felidegesítenem mert mindig mozogtam ha mozdította. Hiszen durván éles fájdalmam volt olyankor.

Mindenesetre szerintem azért nagyon nagy csak nem lesz ott. :)

2020. aug. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fájdalomcsillapítóból nekem a flector por szokott hatni.
2020. aug. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!