Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fontos hogy alul és...

Mennyire fontos hogy alul és felül is legyen fogszabályzó? Mennyire nehezítheti meg a harapást a későbbiekben ha csak pl a felső lenne feleakva és alul nem?

Figyelt kérdés

Nekem alul egyáltalan nem kellene szabályozni a fogaimat, mert szépen a helyükön vannak, ám felül némi javításra szorul.

A fogorvos azt mondta, hogy nem fontos alulra is fogszabályzó, de alapjáraton ő alulra tett fogszabályzóval is számolt. Megemlitette, hogy a későbbiekben a harapás nehezebb avagy masabb lenne ha nem lenne alul is fogszabályzó, ám a fogaim alul egyáltalán nem tűnnek úgy, hogy mozgatásra alkalmasak lennének, hiszen pont a helyükön vannak, és szerintem azon nem tudna egyáltalán mit igazgatni.

Persze nem értek ehhez.



2020. aug. 5. 22:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Általában egymáshoz szokták igazítani a két fogsort igen. Megváltozik a mozgatás miatt a felső íve, ezért a harapás miatt az alsót is hozzá kell igazítani. Ha nem jó a harapásod, gyorsabban tönkremennek a fogak.
2020. aug. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is úgy akartam fogszabit annó, hogy csak felülre, mert mosolygásnál úgyis az látszik jobban, több helyen is voltam, de senki nem vállalta el nekem úgy, hogy csak felsőt tesznek fel, mert különben nem lett vna összhangban a két fogsorom.

Mellesleg egyáltalán nem bántam meg, hogy alulra is feltették, mert amit én szépnek és nem mozdíthatónak hittem, teljesen más lett.

2020. aug. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!