Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Száj szag nyelv miatt?

Száj szag nyelv miatt?

Figyelt kérdés
Nemrégiben láttam egy videót hogy a szájszag a nyelven felgyulő gomba/baktériumok miatt is lehet kellemetlen. Fogmosaskor mindig lemosóm a nyelvem, de nem elég, szó szerint kaparnom kellene valamivel, ami erősebb a fogkefe mind 2 oldalánál. Netán valami száj öblítő nincs erre? Vagy eszköz? Bármit szívesen megnezem/kiprobalok.

2020. aug. 7. 07:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szájvízszerinted mire van?
2020. aug. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Lehet kapni erre a célra nyelvkaparót is, de egy kiskanál is megteszi. Egyébként szájszag a rosszuk záródó gyomortól is lehet.
2020. aug. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
szerintem nem a nyelvtől lehet- ne maceráld túl a nyelved. Étkezést kellene átállítani - van amit nem tudsz megemészteni? vagy túl egyoldalú? Fogak rendben vannak?
2020. aug. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Fogaim rendben vannak, napi 2 szer mosok, fogat, nemrég voltam dokinál is, minden rendben.

#1 - és igen, a szájviz erre van, de akkor a kérdésem el is tűnnek vagy csak éppen jó illatot ad a számnak? Mert ugye eddig ilyen problémám nem volt, csak most jelent meg, szóval nem tudom. Listerin esetleg segítene?


Étkezés miatt nem lehet, nem változtattam semmit, ugyan azt eszem mint eddig. Talán a tej (ha már emésztésnel tartunk) sokszor vannak görcseim és futnom is kell a wcre, de ez eddigis benne volt az étrendben.

2020. aug. 7. 07:54
 5/15 anonim ***** válasza:
lehet, hogy a tejet ki kell hagyni... Van ám olyan, hogy bírja az ember, és mégis egy idő után nem bírja. Próbálj kefirt, joghurtot helyette. A szájvíz csak elnyomja a problémát. A szájüreg az emésztőrendszer része, van aminek már ott elindul a feldolgozása - tehát inkább az emésztés területén kell keresni a gondot és megoldást.
2020. aug. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Simán lehet a nyelvedre rakódott cucctól. Nem kell túlgondolni.
2020. aug. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

na de miért van lerakódás? - azonkívül, hogy a nyelv állandó macerálásától erősödik ez !! (normál esetben rendes fogmosás elég)

Próbálkozz az emésztés rendberakásával, figyeld meg, mi árt, mi után érzed elnehezültnek magad, és mi az, ami után érzed, hogy a táplálék erőt adott - és lehet, hogy orvos segítsége is kell, mert nagyon kellemetlen

2020. aug. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Megprobalom 1 hónapig kihagyni a tejet, mondjuk én azzal kezdem a reggelt, mert jól esik ugye 1-2 kanál kakaó, ízesítve. Ha netán át állnék joghurtra vagy bármilyen más jaurtra nem lenne ugyan ez a gond? Mert tejtermék csak egyik kicsit sűrűbb. Orvoshoz egyelőre nem akarok menni, ezért akarom most megelozni a problémát. Mások (barátnőm, család tagok) nem panaszkodtak, viszont én néha érzem + néha az ízeket is furcsán érzem (vagyis annak a baktériumna/gombanak az ízét érzem + az étel amit eszek).


Dokihoz fordulok majd ha 1 hónap után ha nem változik semmi tej kihagyás után. Szívesen fogadok el egyéb tanácsokat is. Ilyet olvastam hogy citrom is segít, rendszeres vizivas (ezt be is tartom), a fogmosas sem annyiból áll hogy 2-3 rántok a fogkefen és kész.

2020. aug. 7. 13:17
 9/15 anonim ***** válasza:
pár napig ne egyél tejet/tejterméket sem. Utána próbálgasd, hogy melyik megy - a hatást kell figyelni, tehát 3-4 napig egy fajta, ne egyszerre. A tej lezúdul és joghurt lassan, kanállal megy be, ez is különbség, meg a tejtermék már feldolgozott - a sajt nagyon jó pl. Nem kell agyon sikálni a fogat, nyelvet, biztos, nem az a baj. Reggel zöld tea?
2020. aug. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Menta tea, próbálkoztam már vele, de nem elég, és reggel nem tudok reggelizni, egyszerűen ébredés után ennivalót nem tudok a szervezetem vinni, tej, tea megy. Utóbbi nem lakat annyira.
2020. aug. 7. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!