Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ki kell húzni mind a 4 bölcses...

Ki kell húzni mind a 4 bölcsességfogam, hogy ne nyomja el a többi fogamat, mikor leveszik a fogszabályzót?

Figyelt kérdés

Ez kijelentés volt!


Már most fosok pedig kb 2-3 hónap múlva húzzák ki, nagyon rossz érzés lesz, fájni fog, tudok majd enni utána? :O

sose nyúltak még a fogaimhoz, soha nem volt még velük gond!


18f


2010. aug. 4. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Fáj persze.. de egyszerre csak 1 fogat húznak.. s ennyire kislány vagy?
2010. aug. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

azt mondta egyszerre 2-t fognak ...

hát mivel még sose nyúltak a fogaimhoz, nem tudom mire számítsak...

2010. aug. 4. 20:27
 3/9 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
Azért ezt még érdemes átgondolni párszor (más orvostól is megkérdezni). Pl. a fiamnak is mondtak ilyet régebben, a másik doki nem erősítette meg, a korábbi is elbizonytalanodott, és még mindig megvannak a fogai...
2010. aug. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
röntgen szerint nagyon hülyén áll, már-már vízszintesen :\
2010. aug. 4. 20:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát... Nem egyet, hanem kettőt húznak ilyen esetben.

A húzás nem fáj, utána vegyél be 1 fájdalomcsillapítót. Nekem tavasszal húzták ki a fogamat, 3-4 napig a húzás helyén nagy "alvadt vér csomó" lifegett, enni nem fogsz mert a kedved is elmegy majd tőle. Főleg, amikor érzed ezt az alvadt vért a szádban mozogni ... Aztán én rosszul jártam mert húzás után 1.5 héttel is ott volt 1 nagy dudor a fogam helyén. Elmentem a fogorvoshoz ismét, mondta, hogy vadhús. Ki kellett vágni nagyon fájt... :( Aztán megint minden kezdődött újra, ott volt a helyén az "alvadt vér"... én csak krumpli pürét ettem pár napig.


Ez csak az én rossz tapasztalatom. Reméljük, hogy Neked könnyebb lesz! :) Sok sikert és kitartás!

2010. aug. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem fog fájni! Azért van a fájdalomcsillapító!

Viszont, lehet, hogy szétvésik az ínyed, mivel a bölcsességfog egy csökevény és a gyökere torzult, esetleg íves.

Nekem beletörték. Aztán jött a barkácsolás.

Mondhatom szép hangja volt, ahogy mellette a csontot vésték. Ömlött a vér belőle, a gép alig győzte szívni.

Csak kétszer ájultam el...

Ömlött a vér belőlle nem győzte a gép szívni.

2010. aug. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:30 vagyok ismét


Az kimaradt, hogy húzás után 3 órán keresztül ömlött belőle a vér, és vissza kellett mennem, hogy összevarrja.


Úgyhogy nekem semmi "jó" tapasztalatom nincs a húzással, kapcsolatban :(

2010. aug. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ehhhe, jól megvigasztaltak a többiek :) Amiket itt leírtak, azok ugyan megtörténHETNEK, de nem feltétlenül így lesz nálad. A doktornak igaza van, a fekvő bölcs. fogakat el kell távolítani. Valószínűleg az azonos oldali 2-2 fogat veszik ki, hogy legalább az egyik oldalon tudj rágni, amíg gyógyul. Bízzál meg a fogorvosodban és beszéld meg vele minden félelmedet, kételyedet. A beavatkozás - szerintem - nem fog fájni, ha jól hat a zsibbasztó és miért ne, aztán kalapálhat a doktor :) Utána lesz kissé kellemetlen, de az utófájdalmat csökkentheted gyógyszerrel, hűtéssel (pl. jégakkut ruhába csavarsz).

Fel a fejjel. :)

2010. aug. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

OK, ha vízszintes, akkor értem.

Tényleg szerezz gumikesztyűt, fagyassz benne vizet vagy más módon tudd jegelni ha kell.

Legyen otthon pépes kaja, fájdalomcsillapító (csak NEHOGY aszpirint vegyél be mert az a véralvadást nehezíti és bevérzik tőle a seb.)

A húzást remélem olyan végzi aki szájsebész is egyben, de reméljük nem kell ezt a tudását fitogtatni.

2010. aug. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!