Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bentmaradt volna egy darab?

Bentmaradt volna egy darab?

Figyelt kérdés

Sziasztok. KB 3 hete műtéti úton eltavolitottak a felső bolcsessegfogam ami már szilankosan tört. Mindig éreztem hogy egy szilank darab szúr mikor még bent volt a fog.

Mióta kiszedtek a varratokat az inyem külső felén ott ahol ezelőtt is éreztem érzem hogy szur és fáj is ha ott megnyomom. Mintha lenne ott egy pukli dudor ami kemény kicsit kidudorodik az inyembol és szúr de íny alatt van. Tapintásra érzem hogy ott volt a vágás is de az már szépen begyogyult varrat nincs bent. Lehetséges hogy bent maradt a fog külső zománc rétegéből egy darabka? De elég nagynak és keménynek érzem azt a részt, néha olyan mintha még bent lenne a fogam és van hogy enyhe fájdalmat is érzek ott, mint egy enyhe fogfájás.

27en megyek vissza akkor rakerdezek de addig szeretnék véleményeket ilyen esetekről 😊 más különösebb gondot nem okoz csak állandóan piszkalom a nyelvemmel mert idegesít mi lehet az



2020. aug. 17. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:

De jó neked, hogy odáig elér a nyelved, nekem a 7. fogamig se ér el.

Esetleg egy röntgent csináltass addig!

2020. aug. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amit érzel, az a csont, és normális.


Foghúzáskor a doki látja a gyökereket hogy megvan e mind, észreveszi ha valami bent marad.

2020. aug. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem simán lehet hogy bent maradt egy szilank. Nekem is a bölcsifogam kimutese és varratszedes után kilokodott egy szilank,de nekem az inyembol kialállt, szúrt, azt hamar kiszedték.
2020. aug. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Első 😄 igen eler odáig, ha lenne még mögötte valami azt is elernem 😄

Igen, a csontra gondoltam én is hogy pont a vagasnal lehet kicsit megfaragta mikor szedte ki és éles maradt csak ez a fogam íny alá tört de szilankosan és olyan érzés volt mindig mintha a külső zomancreteg lepattant volna és a fog és zománc között lett volna az inyem mert ez a fog nem volt kint teljesen alapból. De lehet hulyesegeket gondolok és valóban a csont lesz mert viszont az inyen kívülre nem jön az a szúrós valami hanem benne van csak ha megnyomom akkor szúr és kemeny

2020. aug. 17. 20:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha maradt is benne szilánk, az majd kidolgozza magát, nekem is jöttek ki régebben egy húzás után szilánkok.
2020. aug. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!