Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ilyen mértékű fájdalom normális?

Ilyen mértékű fájdalom normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Múlt hétvégén elkezdett fájni az egyik fogam,mivel egyre erősebben,ezért szerdán elmentem a fogorvoshoz. Olyan szinten gyulladt volt,hogy nem tudta gyökérkezelni,így idegölő pasztát tett bele. Azt mondta,hogy "kellemetlen lehet",amíg el nem végzi a dolgát. Na de ennyire? Azóta is folyamatosan fáj,de vele egyidejűleg szörnyen le is van zsibbadva. Ma már az arcom,a fülem és a fejem is fáj. Kaptam antibiotikumot,szedem is,a fájdalomcsillapító meg hol hat,hol nem. Holnap mindenképp visszahívom,hogy mi újság van,de valaki esetleg járt már így? Normális ez,vagy valami gáz van?



2020. aug. 23. 20:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 napig fájt tőle, utána mintha elvágták volna a fájdalmat. Az a biztos ha felhívod őket, mert nekem azt mondta a doki hogy 3-4 napig fájhat, ha utána is fáj akkor keressem fel.
2020. aug. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A gyulladás terjed tovább a fülre, a fejed a folyamatos fájdalomtól is fájhat, na meg kisugároz amúgy is. A zsibbadás gondolom az a cucc, amit belerakott, nem? Antibiotikum mellé szedj normaflore-t vagy valami hasonló készítményt.

Helyes, hívd vissza mindenképp, ha ennyire rossz a helyzet! Jobbulást!

2020. aug. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Azt nem mondta,hogy hány napig,de olvasgattam a témában és én is láttam a 3-4 napot,azért kezdtem elbizonytalanodni...

Igen,a zsibbadás biztos attól van,de érdekes,hogy a fájdalommal együtt felerősödik. Amúgy Enterolt szedek.


Köszönöm szépen! Mindenképp visszahívom,mert már csak holnapra van antibiotikum és legközelebb szeptemberre kaptam időpontot,addig nem szeretnék ezzel várni,mert ki tudja,mi van.

2020. aug. 23. 21:10
 4/14 anonim ***** válasza:
Szeptemberre? Na szuper. Akkor tényleg hívd fel inkább. Vagy nem tudom, pénzed mennyire engedi, de ha engedi, lehet jobban járnál egy magán fogászattal.
2020. aug. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam,mert voltam egy nagyon profinál a terhesség alatt,akkor is foggyulladással,de akkor szerencsére rögtön ki is lehetett idegelni.
2020. aug. 23. 21:15
 6/14 A kérdező kommentje:
Amúgy eleve,mikor bejelentettem,hogy fáj a fogam,már a szeptembert mondta,akkor még azt hittem,kibírom addig,de rosszabbodott,visszahívtam őket,de már az asszisztens is nagyon le akart rázni,alig fogadtak...
2020. aug. 23. 21:16
 7/14 anonim ***** válasza:

Ohh, sajnálom :(

Sajnos ez így működik, meg végülis, nem nekik fáj :/

2020. aug. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg egy hirtelen begyullado fogban harom napos unnep alatt el is halt az ideg, ami azt jelentette, hogy a hanyingeres elviselhetetlen fajdalmat egy kevesbe zavaro csontfajdalom valtotta fel, es pingponglabdanyi pukli lett az arcomon. En Cataflammal voltam ezalatt es a sajat fogorvosom helyett magan-ugyeletre mentem. Az mar jo emlek, mert csinaltak valamit.

Tudom, a tied mas eset, de ha penz van ra, masik rendelot probalnek, akik surgoseggel fogadnak.

2020. aug. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ma visszamentem,mert olyan szinten fájt már,hogy erre nem lett volna elég egy telefonhívás. Most kiszedte belőle a tömést és a pasztát és jövő hétig nyitva hagyja. Utána,ha minden rendben és nem lesz már gyulladt,akkor visszateszi a pasztát,ha viszont így se lesz jó,akkor kihúzza.


Hát erről a nyitva hagyásról is olvastam hideget-meleget,van,aki szerint szükséges,hogy kimenjen,aminek ki kell,van,aki szerint meg ez egy régi elavult módszer és nem egészséges,mert így tovább fertőződhet a többi fog...Szóval most nem tudom,jól járok-e ezzel.

2020. aug. 24. 16:20
 10/14 anonim ***** válasza:

Anyukámnak egész karantén alatt nyitva volt a foga... Aztán végül magánnál csináltatta meg, és ott azt mondták, hogy ők manapsag már nem hagyják nyitva, megcsinálják az egészet egybe. Szerintem ebből egyértelmű melyik a jobb :/

Az a baj alapvetően, hogy megcsinálják ennyi szenvedés árán a gyökérkezelést, és 1-2év múlva lehet is húzni ki a fogat, mert összeroppan. Egy magánorvos megcsinálja fele ennyi szenvedéssel sokkal hosszabb időre. Csak hát nyilván tudja megfizetni az ember...

Remélem, nem lesz már több problémád, és simán fognak menni a dolgok!

2020. aug. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!