Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meddig kell hordani az éjszaka...

Meddig kell hordani az éjszakai fogaszabályzót?

Figyelt kérdés

2x is volt fogszabályzóm (alul felül), ami összesen 4 évbe telt. Nagyon szépen állnak mostmár a fogaim. 1 éve vették le azóta minden nap hordom az éjszakait. Sok barátomnak kb.feleslegesen volt fogszabi mert nem hordták elég ideig az éjszakait és visszarendeződtek a fogaik.

De vajon mennyi is az ideális idő?



2020. aug. 27. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Letezik, hogy nem mondta a fogorvos?

Nekem annak idejen egy ev volt, de ugy, hogy az elejen nemcsak ejjel, hanem nappal is minel tobbet kellett viselnem. Igaz, rogzitett fogszabalyzo utan. Husz ev utan szinte ugyanugy allnak a fogaim.

Elvileg egy ev utan is hetente-kethetente egyszer javallt lett volna, de mar nem volt hozza lelkierom.

2020. aug. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg sokáig. Most a ‘sokáig’ alatt azt értem,hogy amíg nem hullnak ki a fogaid. Mert,ha nem hordod fogaid visszacsúsznak.
2020. aug. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem említette még a fogszabályozós néni. A vírus miatt nem nagyon voltak kontrollok...

De én is úgy tudom, hogy eléggé visszacsúszhatnak. 1 év után, ha elkezdem elhagyni, akkor kb minek volt sajna.

Mentek a zöld pipák, köszi.

2020. aug. 28. 05:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem minden éjszaka hordani nem vészes,ha nem hordod akkor már nem is fognak a fogaid bele illeszkedni és hogyha 2 hétig hordod zsinorban és akkor se jó akkor még újat is kell csinálni.

Szóval én ajánlom,hogy hordd és ne csináld azt amit egyesek :)

2020. aug. 28. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!