Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől lehet érzékeny hidegre/m...

Mitől lehet érzékeny hidegre/melegre a fogam?

Figyelt kérdés

Olyan július körül kezdődött de nem volt olyan vészes, csak egyszer kétszer fájt de azóta sokkal rosszabb lett. A normál hőmérsékletű víztől is fáj, a kicsit melegebb ételektől is. Ha a számon veszem a levegőt és az kicsit hidegebb már attól is fáj. Fogszabályzóm van, 1 hét múlva megyek kontrollra, úgyhogy addig kibírom, de nem tudom mire készüljek és hogy mi lehet a dolog mögött. Egyáltalán mit tudnak vele kezdeni ha fogszabályzóm van?

Illetve 2 éve ezt a fogamat eléggé erősen beütöttem, akkor 1 hétig kicsit érzékeny volt de azóta nem volt rá panaszom, lehet e esetleg ennek köze hozzá?



2020. aug. 28. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, elhalhatott akkor.

Gyokerkezelik.

2020. aug. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Megsérült a fogzománc. Vagy lyukas a fog. Vagy vmi miatt szabaddá vált a fogíny
2020. aug. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Vagy csak nem jo fogkrémet használsz. Nekem is ölt ilyen tunetem, mondta az orvos h gyonyoruek a fogaim, semmi bajuk, nincs lekopva fogzomanc sem lyukas fog. Sensodyne pronamel fogkrémet ajánlott, azóta is azt használom és nincs lyukas fogam sem semmilyen problémám azóta sem, nem is volt soha. Mellette heti 1x hasznalhatsz elmex gélt amit gyógyszertárban tudsz beszerezni
2020. aug. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kisgyerekkorom óta elmex fogkrémet használok mer azt ajánlották, soha egészen ezidáig nem volt bajom egyik fogammal sem. Illetve néha szoktam Lacalut szájvízzel öblögetni mert lassabban alakul ki tőle a fogkövem
2020. aug. 28. 19:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Az elmex fogkrém és az elmex GÉL két külön dolog. A gél az nem fogkrém, a fogzomancod erősíti ezáltal megszünteti az érzékenységet. En is elmexet használtam előtte, a doki javaslatára használok sensodyne fogkrémet, nekem tényleg segített, azóta kb jeget is tudok rágni. Hozzáteszem az erős érzékenység nekem is egyik napról a másikra alakult ki.
2020. aug. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Veletlenul nem tomott fog? Nekem ketszer volt pontosan ez, es gyokerkezelni kellett. Nem nagy, de melyebb tomesek voltak, es irritaltak az ideget a fogban. Az erzekenyseget akkor jeleztem, de meg nem latta a fogorvos az okat, igy mindketszer be is gyulladt. Viszont akkor azonnali idopontokkal birtam csak.

Meg kell rontgenezni. Fogszabalyzo mellett is hozza lehet ferni. Ha gyuru van rajta, leveszik ugyis.

2020. aug. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem tömött fog. Még soha egyik fogammal sem volt problémám úgyhogy ezért is félek kicsit, hogy vajon milyen kezelést fogok kapni...

Az egyik elülső fogamról van szó, szóval nincsen rajta gyűrű, csak brackett

2020. aug. 29. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!