Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tényleg indokolt a gyökérkezelés?

Tényleg indokolt a gyökérkezelés?

Figyelt kérdés
Van egy pici lyuk az egyik fogamon. Tényleg kicsi, éppen csak egy pötty. A doki szerint gyökérkezelni kell mert hidegre és édesre fáj. A lyuk kicsi!!! Ez pénzlehúzás vagy van tényleg ez kellene?! Rettegek ettől, csupa rémsztorit hallottam es hogy nem biztos hogy sikerül. Meg drága is.

2020. aug. 30. 09:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
de sikerül, így megmentettek sok fogat. Készült röntgen? Valamit lát azon?
2020. aug. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Készült rontgen?

Nem lehet, hogy a lyuknak semmi koze hozzá, hanem elhalt a fogad, de lyukas is lett??

A lyuk miatt akaeja?

Hol a lyuk? Inyhez kozel?

2020. aug. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egy kis lyuk a fogam tetején. Betömetni mentem mert érzékennyé vált. Készült röntgen.
2020. aug. 30. 09:39
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nyilvan van rajta egy gyulladas. Azt pedig csak gyokerkezelessel lehet kezelni. Orulj neki hogy egyenlore meg nem lobbant be
2020. aug. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted ne kérjek másik orvostól véleményt? Tuti biztos hogy ez kell? A doki azonnal hozzá akart látni de nem hagytam. Mondtam hogy majd vissza jövök. Nagyon félek. :(
2020. aug. 30. 12:39
 6/10 anonim ***** válasza:
Mit kell ezen felni? Kapsz erzestelenitot az faj 1 pillanatig. Utana semmit nem erzel az egeszbol. De elmehetsz masikhoz is , de ha keszult rontgen es az orvos nem egy elmeroggyant kontar akkor semmi ertelme.
2020. aug. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Képzeld félek mert egy sima tömés is kellemetlen szokott lenni. Azt el nem tudom képzelni hogy közvetlenül az ideghez nyúljanak hozzá. Oké hogy szuri de ezt mind elzsibbasztja? Nekem hihetetlen.
2020. aug. 30. 20:29
 8/10 anonim ***** válasza:

El. Lidokain, azt hiszem. Bár volt, hogy nekem elobb nekiallt, de ugyse volt veszes. Nem napokig tartott

Ez meg, ha egy elhalt fog, nem fogsz semmit erezni. En töméseket siman birom enélkül mar.

2020. aug. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Elég érzékeny ez a fog, ezért fordultam orvoshoz. Gondolom nincs elhalva. Remélem tényleg hatni fog a szuri. Köszönöm a választ.
2020. aug. 30. 21:21
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el máshová is, ha ennyire nem vagy ebben biztos. Csak a konzultáció nem olyan drága (néhány ezer forint), vidd a röntgent is, és legyen azért nálad a bankkártya, ha mégis ott akarnál maradni a magánban és helyben megcsináltatnád (ha megcsinálnák egyből).

A lyuknak nem a külső, hanem a belső mérete a fontos. Nekem mondjuk fura, hogy meg se próbálták betömni. Én magánba járok egy ideje, hasonló ok miatt. Volt egy tömött fogam, elkezdett fájni, kiderült, hogy már szinte bármikor kieshet a tömés (régi volt). Röntgent nem csináltak, gyógytömést kaptam a covid miatt, hogy menjek vissza a körzetimhez, majd az se csinált röntgent, de közölte, hogy valószínűleg gyökérkezelés lesz ebből, de azért betömi. Betömte, rosszabb lett, mint korábban. 2 hétig vártam, hátha jobb lesz, mert csak evésre-ivásra fájt. Végül elmentem magánba, ahol egyből rávágták, hogy az új (!) tömésem rosszul lett berakva, ereszt. Akkor döntöttem el, hogy soha többé nem megyek SZTK-ba. Magánban csináltak röntgent, és mondták, hogy ez egyáltalán nem olyan nagy lyuk, hogy gyökérkezelés legyen indokolt. Betömte, és azóta is vígan élek, nem volt gyökérkezelés, és ennek már 2 hónapja.

2020. szept. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!