Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj a fogam, és folyamatosan...

Fáj a fogam, és folyamatosan késztetést érzek rá hogy ráharapjak arra a fogamra. Teendő?

Figyelt kérdés
Délelőtt óta fáj a fogam, és mindig rákell harapnom a másik fogammal. Valami tanács? Sürgős lenne. Orvoshoz nem akarok menni mert pár nap alatt elmulik magától is de jobb lenne előbb.
2020. szept. 14. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Hiába múlik el, ha baj van vele, elő fog jönni újra. Nézesd meg az orvossal.
2020. szept. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A fogad valoszinuleg szuvas es lukas. Nem par het alatt, de ha sokaig hagyod elobb utobb, el fog torni a fogad, annyira meg gyengul a szuvasodastol. Es akkor mar lehet hogy menthetetlen lesz.
2020. szept. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Menj el orvoshoz.

Nekem is így kezdődött. Nagyon sokáig halogattam. Végül gyökérkezelés kellett, de egyenlőre így sem biztos hogy megmarad a fogam annyira be volt már gyulladva. Az orvos mondta hogy ha hamarabb mentem volna, több esélyem lett volna.

Sok fájdalmat, pénzt és idegeskedést megspórolsz magadnak ha időben mész!

2020. szept. 15. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De annyira félek az orvostól. Hogy mit fog csinálni, fájni fog e.. Stb.
2020. szept. 15. 08:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Először készít egy röntgent.

Ha szuvas a fogad akkor ez alapján betömi vagy gyökérkezeli.

Ekkor kapni fogsz egy szurit. Az picit fáj de nem vészes. Inkább feszít és az kellemetlen. De csak pár másodperc az egész. Magán rendelőben kérhetsz lidocain zselét ami a szúrás előtt elzsibbasztja az inyed. :)

Utána kifurja de ez nem fáj már a szuri után. Tömés esetén innen már semmiség. Tesz bele tömő anyagot és kész.

Gyökérkezelés esetén pedig a gyökércsatornákat is kitisztítja. Ehhez vékony recés tűket használ. Igazából érzéstelenítés mellett ez se fáj. Nekem egy picit kellemetlen volt, szóltam a dokinak és adott még egy szurit. Így nem fájt. :)

Ezután ideiglenes tömést kapsz és még két alkalommal legalább vissza kell menni. (először a gyökereket tömi le véglegesen, utána a korona részt. De ezekhez már szuri se kell.)

A mai világban ezek már nem olyan vészes dolgok. Nagyon jól el tudnak zsibbasztani.

2020. szept. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!