Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvos vagy fogászati...

Fogorvos vagy fogászati szakember van itt? Gyökérkezelt frontfogra korona helyett lehet héjkerámiát tenni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Nagyon nem szeretném teljesen lecsiszoltatni a frontfogamat, és félek, hogy ordítani fog a koronáról, hogy nem a saját fogam. Ezért szeretnék inkább héjkerámiát tetetni rá. Kérdés, hogy gyökérkezelt fogra érdemes-e ebben gondolkodni.

Sajnos el van színeződve, korábban volt belső fehérítés, de ugye az nem tartós megoldás. Egyébként szépek a fogaim és nem szeretnék visszafordíthatatlan kárt okozni.

Kérem, aki valóban jártas, mondja meg, mit ajánlana, a héjkerámia vagy esetleg egy direkt héj jó megoldás lehet-e?



2020. szept. 23. 11:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A héjkerámiához nem kell lecsiszolni? Én úgy tudom, hogy ott is lecsiszolják alatta a zománcot.

Nekem letört az első gyökérkezelt fogam, nem sok választásom volt, de mellé a mellette levő épet is le kellett csiszoltatnom, mert így tudtak szimmetrikus és szép frontfogakat csinálni cirkónium fémmentes koronából.

Soha nem bántam meg. A letört gyökérkezelt fogam már nem sokáig bírta volna, így már 8 éve "tartósítva van" és az érzékenysége is megszűnt. (Most kezd előjönni, mert 8 év után kicsit felhúzódott az ínyem és ilyenkor új koronát kell csináltatni, hogy az ínyt fedje teljesen.)

Egy árnyalattal fehérebb koronát kértem, mint amit ajánlottak a fogsoromhoz, mert sajnos alapból sárgás fogaim vannak és nem segít rajtuk fehérítés. Ez jó döntés volt részemről, mert az egész fogsorom fehérebbnek hat ettől a két elsőtől. Azóta merek mosolyogni, amióta koronám van, mert ráadásul csálék is voltak elöl, azért mentek tönkre gyerekkoromban.

Nekem megváltás volt ez a két korona. Ezen kívül még egy fogamon van korona, azt gyerekkoromban tömték agyon amalgámmal, mert annyira lyukas volt és pár éve letört és kiesett az amalgám. Sajnos ez a fogam érzékeny maradt a korona alatt is. Most már megszoktam, de szerintem még mindig fáj, csak megszoktam. Ha hozzáérek, egyből érzem, hogy nincs rendben. De ha nem érek hozzá, nem fáj. Röntgen nem mutatott semmi rendelleneset, mégis érzékeny maradt a korona alatt is. Viszont ez egy nagyon rossz fog volt.

2020. okt. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!