Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tudok csinálni a hányinger...

Mit tudok csinálni a hányingerrel fogtömés közben?

Figyelt kérdés
Már attól hányingerem van, hogy az összes eszköz, amit használ, vizet spriccel. Az ízétől is rosszul vagyok, ami keveredik a gumikesztyű szagával, de ez még hagyján... Eléggé elöl tömött egy rágófogat, de így is mindig a torkomba spriccelt valahogy a víz és öklendeznem kellett sokszor, ami nem csak engem, hanem a doktornőt is zavarta valószínűleg. Folyt a könnyem is végig az erőlködéstől. Ráadásul most hátul fogja tömni a legutolsó fogam... Nem tudom, hogy fogom kibírni, úgy még több víz, csiszoláskor tömőanyag, stb. fog a torkomba menni. Azt olvastam most, hogy 1-2 mg Frontin segíthet, ez igaz? Már bármit megpróbálnék, mert ott fent 2 vagy 3 lyuk is van, szóval több alkalomról is lenne szó.
2020. okt. 3. 00:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Önfegyelem.
2020. okt. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ha ilyen egyszerű lenne, valószínűleg senkinek nem lenne hányingere...
2020. okt. 3. 00:43
 3/19 A kérdező kommentje:
Cerucal tabletta esetleg segíthet?
2020. okt. 3. 00:43
 4/19 anonim ***** válasza:
40%
Nem lesz hányingered, ha érzéstelenít. :). Olyankor a torkodat se érzed. Vagy szólj előtte az orvosnak, hogy ilyen bajod van és maximum lidocain sprayvel a torkodhoz fúj.
2020. okt. 3. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
40%
Amúgy meg vegyél be egy dedalont előtte fél órával és neem fogsz hányni.
2020. okt. 3. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálam öklendezősebb páciens szerintem nincsen. És tényleg nem oldható meg önfegyelemmel. Az öklendezés reflex miatt van és nem igazán lehet elnyomni ha jön. Megelőzni viszont igen.

A nyugtató segíthet, nekem a Seduxen vált be erre. (nme is lehet a lidocainnal bármelyiket, de lehet rosszul tudom)

+ edzened kellene magad. Tapasztalod ki melyek a kritikus pontok a szájüregedben és minden nap ingereld őket fogkefével. Tartsd ott a fogkefét ameddig csak tudod. Nem baj ha öklendezel, otthon lehet. Minden alkalommal próbáld az előzőnél tovább ott tartani a fogkefét. Előbb utóbb csökken a reflex.

2020. okt. 3. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem a torkoadat piszkálja, vagy nyúl le... Nem értem, hogyan öklendeznél.


Nekem mikor anno gyerekorvosnál mikor a torkomra mélyen lenyúlt, hogy megmutassam, mindig öklendeztem, de a fogorvos nem a manduládat nézi, hogy öklendezni kelljen.


Milyen víz spriccel amúgy? Alkalmaz nyálelszívót?

2020. okt. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Most voltam kétszer tömetni, előtte kétszer húzatni bölcsességfogat, de sose érzéstelenítette a torkomat.

Daedalon lesz, ha más nem.

Na ennek még utána kell járnom, hogy mi alkalmazható a lidocainnal együtt. Az a baj, hogy alapól hányásfóbiás vagyok, szóval az, hogy önként öklendezzek, az maga a rémálom. :(

A gyerek és a felnőtt orvosnál is mindig hányingerem volt, amikor lenyúlt, de most ugyanez a helyzet az oda fröcskölő vízzel. Van nyálelszívó, de az mindig a nyelvem alá van berakva, így csomó vizet le kell nyelnem, ami odakerül. Vizet spriccel a fúró is pl, meg gyakorlatilag minden, amit használ, amikor csiszolja a végén a tömést és peregnek le a darabok is majdnem megfulladok/elhányom magam.

Valószínűleg az is közrejátszik amúgy, hogy az orromon eléggé korlátozottan kapok levegőt, pedig mindig kitisztítom előtte...

2020. okt. 3. 13:05
 9/19 anonim ***** válasza:
25%

Érzéstelenítse a torkodat? Hogy mi? 😂😂😂😂😂😂


Torkodba nem nyomnak érzéstelenítőt, baszki, meg is fulladnál! Azt az ínyedbe, állkapcsodva adják, hogy ne érezd a fájdalmat. Ha fáj, szólni kell!


Kitisztítod az orrodat?? Jobb esetben az ember kifújja, ha taknyos. Betegen meg nem járunk fogorvoshoz, pláne nem ilyenlor. Nálunk adatlapot is ki kell tölteni! Egyébként orrcsepp! De menj el fül-orr-gégészetre, ha tényleg nem kapsz levegőt. Nekem háromszor törték be az orrom, én is a szájamon veszem a levegőt, de nem öklendezem!


Szerintem ez inkább pszichés alapú lesz nálad, magától a kezeléstől félsz!

2020. okt. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"Torkodba nem nyomnak érzéstelenítőt, baszki, meg is fulladnál! "


Gyomortükrözésnél is használnak ilyet. Mandulaműtétnél is. De hagyjuk is.

2020. okt. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!