Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés alatt áll az...

Gyökérkezelés alatt áll az egyik jobb felső fogam, de ma reggel rettenetes fájdalomra ébredtem ami egy másik fogból jön(?)

Figyelt kérdés
Január környékén lett tömve a bal alsó rágófogam, reggel óta rettenetesen fáj, néha elmúlik pár percre, de most újra. Fájdalomcsillapító sem hat rá.... mit tegyek?? A másik oldalt gyökérkezelik a fogam, azzal hétfőn kell visszamennem. Tanácsokat várok, gondolom 2 fogat nem kezelhetnek egyszerre
2020. okt. 6. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Sürgősen meg kell nézetni, mert a tömés ellenére is fáj, akkor lehet, hogy húzni kell. Mellesleg, a gyökérkezelt fogat majd úgyis ki kell húzatnod, mert az már egy beteg fog. Sosem fog meggyógyulni rendesen. Nekem az egyik rágófogamat gyökérkezelték még több éve, de már akkor mondta a doki, hogy majd húzás lesz a vége egyszer. Így is történt sajnos.
2020. okt. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem két szomszédosat gyökérkezeltek egyszerre, szóval önmagában a darabszám nem lenne gond. Külön helyen levővel csak annyi a nehézség, hogy a két oldalt nem szeretik egyszerre érzésteleníteni. Szóval ha a jobb oldalihoz már nem kell, akkor szerintem elkezdhetik a balt is. Ha pedig ahhoz még kellene, akkor megoldás lehet, ha azt a fogat a következő alkalommal békén hagyják, és helyette a másik oldalin kezdik el a kezelést. Utána abban is maradhat az ideiglenes tömés, úgy már nem fog annyira fájni.
2020. okt. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Valószínű az a fogad ami most problémás szépen begyulladt. Ha fáj akkor első sorban azt kell kezeltetni. Amúgy az igaz hogy egy gyökér kezelt fog már soha nem lesz jó fog, a gyökérkezelés csak meghosszabbítja a fog életét a húzásig, tehát használható, de az előbb utóbb szépen elfog színeződni, és annyira gyenge lesz hogy majd szépen lassan elporlad szádban. Ha nagyon gáz állapotban van érdemes kihúzatni. Nekem már 5 éve van egy gyökérkezelt fogam és már azon a ponton van hogy húzás lesz a vége, mert már tört le belőle egy darab, azt még megcsinálta a doki, új tömést kapott meg koronát. A gyökértömés még jó de már annak is ketyeg az órája. Mondta hogy ha újra törni fog vagy lesz vele panasz akkor legjobb kihúzni.
2020. okt. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Amit gyökérkezelnek az egy jó fog volt, csak tavasszal letört, de a vírus miatt nem tudtam dokihoz menni és most szeptemberre volt csak időpontom, addig gondolhatjátok mik történtek odabent... 😬 a tömöttet egy másik doki kezelte. Pici lyuk volt rajta, de szerintem nem fúrta ki rendesen mert eléggé sietett. Lehet hogy ez miatt a tömés alatt tovább romolhatott?

Mostmár lassan úgy vagyok vele hogy altatásosban kiszedetem mindkettőt... imádom hogy ilyen jó géneket örököltem fogügyileg :(

2020. okt. 6. 17:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem van 10 évnél régebbi gyökérkezelt fogam is, korona van rajta, ami elég hamar rákerült, az is hamarosan 10 éves lesz, és semmi baja. Plusz van még három gyökérkezelt fogam ezen kívül, azok is majdnem 10 évesek már, azóta nem kellett hozzájuk nyúlni. Szóval nem reménytelen ez a dolog.
2020. okt. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megpróbálom valahogy hétfőig kihúzni így, aztán jelzem hogy valami gond van azzal is.
2020. okt. 6. 17:29
 7/8 L-chan válasza:

Gyökérkezelt fogat nem kell feltétlen kihúzni. Nekem a két alsó 1-esem gyökérkezelt.

Lehet a fogad is begyulladva, de lehet az ínyed is sérülve. Nekem is néha "fáj" a gyökérkezelt fogam, de csak az ínyem az és kisugárzik.

Én felhívnám a dokit, ha nagyon nem múlik a fájdalom, hátha korabban visszamehetsz.

2020. okt. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hívtam de annyira tele van hogy nem tud fogadni. Marad a hétfő :(
2020. okt. 7. 09:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!