Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogselyemtől íny vérzés normális?

Fogselyemtől íny vérzés normális?

Figyelt kérdés

A fogorvos utasított hogy használjak fogselymet. Azt is hozzátette hogy ha nem teszem azt ő tudni fogja.

Tényleg észreveszi ha nem használom?


Az ok amiért nem szeretek fogselymezni, hogy vérzik tőle az inyem és utána fáj. Ez normális jelenség? Vagy bénán csinálom? Ciki lenne megkérni a dokit hogy mutassa meg? Vagy ilyenre nincs idejük?



2020. okt. 14. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Az elejen normalis.


Miert lenne ciki? Ez a dolga...

2020. okt. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Higgy nekem, par evig ebben a csapdaban voltam. Borzasztoan verzett, ezert megsem hasznaltam. Azert verzett, mert a beszorult etelmaradek bomlasatol a bakteriumok elszaporodtak. Mikor viszont kitartottam, kozben jo fogkremet hasznaltam ( Parodontax, Colgate Total stb.), akkor par nap utan megszunt a verzes. Ha utazas, lustasag miatt egy hetig nem hasznalok fogselymet, ujra verzik. Es epp ilyenkor nagyon fontos.

Csak ne sertsd fel az inyed, ne huzd a vegsokig.

Hidd el, majd nem verzik, de naponta este fogmosas elott ezzel kezdj.

2020. okt. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Fogmosás előtt?! Hoppá.. Azt hittem utána kell. Egyre jobban úgy néz ki hogy nem tudom mit csinálok. 😅

Pedig fontos hogy megtanuljam mert az orvos csak akkor vállalja a fogpótlásom, ha elsajátítom a megfelelő szájhigiéniát.

2020. okt. 14. 19:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Néha nekem is szokott vérezni, amikor kicsit megszalad a fogselyem, ennyi belefér, viszont ha neked mindenhogy vérzik, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz. Fogmosás után szoktam használni, hogy kiszedjem vele mindazt, amit a kefe nem tudott elérni. Bátran megkérdezheted az orvostól a helyes technikát (sőt, ha már rádparancsolt, akár magától is megmutathatta volna), de akár a Youtube-on is kereshetsz videókat, amik részletesen bemutatják. Nem fűrészelni kell vele a fogközökben, hanem C alakban a fogak köré tekerve óvatosan fel-le húzogatni.
2020. okt. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi.

Szétnézek akkor a Youtube-on.

Elég ügyetlen vagyok benne meg nem is igazán fekszik nekem ez a babra munka. De implantátumot akarok amit csak akkor vállal el a doki ha megtanulom alaposan kitisztítani a fogközöket. Jövő hétre amúgy is vissza rendelt vizsgálatra, akkor megkérdezem hogyan is csináljam. Hátha nem szedi le a fejem. :)

2020. okt. 15. 19:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!