Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha nem lehet már visszatenni...

Ha nem lehet már visszatenni a hidat, de nincs pénz újra akkor hogyan lehet együtt élni lecsiszolt fogakkal?

Figyelt kérdés
Nagyon megjártam a fogaimmal. Van egy 4 darabos hidam jobb oldalon. Viszont alatta valószínűleg tályog van, vagy hasonló gyulladás. Nem fáj a fogam, csak az ínyem a fogam körül. Szombaton megyek fogorvoshoz. Nagyon félek, hogy le kell venni a hidat, azt meg sérülés nélkül nem lehet, viszont nem lenne kapacitásom újat csinálni, mégha 1 fogon lenne csak korona, de 4 fog!!! Az sok pénz. Arra is úgy kuporgattam össze a pénzt. Ilyenkor van megoldás?

2020. okt. 15. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért gondolod, hogy mindenképpen le kell venni? Csinálnak röntgent. Abból látszik, ha valami van ott. Ha kezelni kell az ínyt, akkor ahhoz sem kell levenni.

Ha a híd alatti fogakkal van gond, akkor kell levenni.

De mondd el a fogorvosnak, hogy mik a félelmeid, mielőtt hozzád nyúlna és beszéljétek meg, hogy mik a lehetőségek.

2020. okt. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azért gondolok a legrosszabbra, mert úgy tudom hogy az ínynél a tályog (legalábbis annak tűnik) az leginkább a gyulladt foggyökér miatt van, azt meg nehéz lenne úgy kezelni, hogy rajta van a korona. Még egy fogat kibírnék fizetni, de ez így sok, legalábbis most ebben a helyzetben amiben vagyok.
2020. okt. 15. 13:32
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A koronán át tudnak fúrni és tudják gyökérkezelni a fogat. Másrészt ha lecsiszolt fog gyökérkezelve van, akkor nem lesz érzékeny. (Persze a másik pillér nincs gyökérkezelve, az kellemetlen lehet.) Esetleg valami olcsóbb, ideiglenes, nem túl erős koronát tudnak tenni majd a csupaszon maradó pillérekre. Ha egyáltalán le kell venni a hidat, mert nem biztos, hogy le kell.
2020. okt. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A koronán keresztül simán lehet gyökér kezelni. Átfurja a koronát és a fogat is. Nem kell levenni.
2020. okt. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bizakodóbb vagyok. Szombaton kiderül
2020. okt. 15. 14:21
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem magán fogorvos hídon keresztül gyökérkezelte a fogam, persze ha az ínyeddel van baj, vagy fogíny tasak, akkor azt is kezelni kell, de ahhoz sem kell a hidat levenni.
2020. okt. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegyik fogorvos kezel koronán keresztül, enyém pl. nem. Mikori a híd?
2020. okt. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
2 hónapos a hidam.
2020. okt. 15. 17:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor visszamész és megmondod neki, hogy ez történt, neki kell rá garanciát vállalni. Ha újra kell majd csinálnia, mert le kell szedni, akkor természetesen ingyen meg kell oldania.
2020. okt. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha minden kötél szakad, el lehet vágni a koronát két tag között.
2020. okt. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!