Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mondjak le a fogaimról, vagy...

Mondjak le a fogaimról, vagy még visszafordítható, javítható a helyzet?

Figyelt kérdés

Életem legnagyobb hibája, hogy hanyagoltam nagyon a fogápolást évekig. A fogmosásom naponta egyszer ide-oda egy egy sikálás, sokszor napokig semmi. Tudom undorító, és saját hibám. Fogmosásnál az ínyem néha vérzik, de nem rendszeres, kicsit azt vettem észre, hogy utóbbi időben vörösödik az ínyem, illetve mintha kicsit feljebb húzódott volna. Fogaim nem mozognak, de láthatóan sárgásak, illetve néhány helyen narancsos rész is van rajta. Most jött a változtatás az életemben. Elkezdtem rendszeresen fogatmosni, és felkerestem egy fogorvost, akihez van már időpontom. Szerinte az első a fogkőleszedés lesz, aztán meglátja mi a helyzet.

Van valakinek ebben tapasztalata? Visszafordítható bármilyen romlás?



2020. okt. 29. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Igen
2020. okt. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Minden megoldható, ha hajlandó vagy sokat költeni rá.

Én 31 éves koromog nem mertem fogorvoshoz menni, soha nem voltam, rettegtem tőle mert mindig mindenki a rémtörténetekkel nyomta a fejem.

Rendszeresen mostam a fogaimat, de abból a szempontból el voltak hanyagolva hogy soha nem látta orvos.

Nálam is a fogkövezéssel kezdett, bár én nem láttam soha rajta fogkövet, utána sem láttam változást. Mindenesetre fél évig jártam folyamatosan mire mindent rendbehozott, kb háromszázezrem ment rá, de abszolút megérte, és rossz élmény sem ért, kifogtam egy nagyon óvatos, ügyes orvost.

Azóta rendesen járok a rutinellenőrzésekre, többé nem hanyagolom el.

2020. okt. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod #2es, hajlandó vagyok bármennyit költeni rá, ha tényleg van remény, hogy megoldja. Köszönöm a válaszod, valamelyest azért ad reményt :(

További egészséget kívánok neked is

2020. okt. 29. 23:01
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Első körben fogkő eltávolítás. Aztán röntgen. Utána megbeszélitek a teendőket. Én rendszeresen jártam fogorvoshoz. Úgy tudtam nincs rossz fogam. Aztán, elmentem magánrendelésre. Ott derült ki, hogy az addig kezelt fogaim egyike sincs rendesen kezelve. Fél év alatt kiszedte a régi töméseket és két fogamra cirkón koronát helyezett fel, mivel látható helyen volt és az előző kezelésektől szürkülni kezdett. Kb.450 ezer volt a végösszeg.
2020. okt. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

Persze, hogy javítható, nyugodj meg.

Nagyon szépen rendbe tudják tenni. :)

2020. okt. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat én is hasonló cipőben járok. Különbség az, hogy bármit csinálok folyamatosan romlik
2020. okt. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!