Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért fáj még mindig az új...

Miért fáj még mindig az új fogkorona alatt a fogam?

Figyelt kérdés

Igazából már nem is olyan új, de az a lényeg, hogy már háromszor visszamentem a (magán)fogorvoshoz, (miután megcsinálta a koronát) mert fájt a fogkorona alatt a fogam. Kétszer lecsiszolt belőle utoljára meg annyit mondott, hogy szedjek egy pár napig cataflam-ot, de az sem segített.


Véleményeket szeretnék kérni, hogy mitévő legyek, egyszerűen nem tudom.


Húzassam ki az egészet? Mert már nagyon unom, hogy ezzel a fogammal csak a gond van. Volt röntgenezve is, de azt mondta a fogorvos, hogy minden jó.


Még egy kérdésem lenne: nem volt még gyökér kezelve ez a fog, lehet ez a probléma? Meg ezt lehet utólag is? Vagy tényleg húzassam ki és kész, vagy menjek Sztk-ba


Köszönöm előre is a válaszokat, segítséget!



2020. nov. 5. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Gyökérkezelni kell.
2020. nov. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Menj másik orvoshoz,egy másodvélemény nem árt.

Mi is jártunk így,a korona alatt fájt a fog aztán szájsebészeten derült ki,hogy a gyökér csúcsa van begyulladva. Ha azon dokin múlik még mindig fájna,vagy már nem lenne fog.

2020. nov. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1

Oké, köszönöm. És ezt lehet utólag is, nem tudom milyen egy gyökérkezelés.


#2

Rendben, köszönöm! Igazából már voltam egy másik magándokinál is, csak ő úgy elrontotta a tömést, hogy azért kellett korona (amit már más csinált, ekkor váltottam)


Hu, és mi lett a megoldás, nagyon kíváncsi vagyok. Gyökérkezelés?

2020. nov. 5. 13:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem. Antibiotikumot és Flectort kellett szedni,gyulladásban volt.

Ami nagyon gáz volt az egészben,hogy egy komplett hidat szedett le azzal az indokkal,hogy cserélni kell mert alatta az íny biztos sorvadtabb lett és a fog nem úgy áll ezért fáj,mert nyomja.

Mint utólag kiderült nem is lett volna szükség újra,csak jó sok pénzbe került :(

2020. nov. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is lehet az érzékenységnek.

1. Magas a korona, és mivel ott hamarabb érintkezik, túlterhelődik a fog, ezért érzékeny lesz. Megoldása, hogy el kell venni a magasságból. leírásod alapján eddig ezt csinálta a fogorvos.

2. Csiszolás után néhány hétig/hónapig érzékeny lehet a fog, ez is teljesen normális, ennek fokozatosan enyhülnie kell. Esetleg Sensodyne fogkrém használatával segíthetsz az érékenységen.

3. Nem zár jól a korona. Még élő fogaknál előfordulhat, hogy amennyiben a fogmű nem zár rendesen a nyaki részen, a lecsiszolt dentin érzékeny hidegre-melegre.

4. Elhalt a fog. A csiszolás egy trauma a fog számára, előfordulhat, hogy elhal. Ilyenkor a gyökércsúcs környékén alakul ki egy gyulladás, amit gyökérkezeléssel lehet csak megszüntetni. Koronán keresztül is lehet gyökérkezelni a fogat. A gyulladás röntgenen látszik, mivel már készült róla röntgen, nem gondolnám, hogy ez a probléma.


Szerintem semmiképpen se húzasd ki azt a foat, utána kell járni mi okozza a problémát és aszerint kezelni.

Egy dentálhigiénikus

2020. nov. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#4

Az szép. Nekem a cataflam-ot mondta a fogorvos, de utána úgyanúgy fájt és mostmár érzékeny is:/


#5

Köszönöm szépen a segítséget!

Szerintem akkor vagy a 3as vagy a 4es lesz.

(Sajnos én azt is el tudom képzelni, hogy gyulladt a fog és ez látszódott is a röntgenen-en, csak nem mondta el, mert a röntgent én nem néztem meg - de ne legyünk ilyen negatívak)

Vagy azóta jobban begyulladt.

Mondjuk az sem hangzik jól ha nem zár jól a korona, gondolom akkor cserélni kell.

Elmegyek, akkor kideríteni.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

2020. nov. 6. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!