Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogkő mitől alakul ki?

A fogkő mitől alakul ki?

Figyelt kérdés
Rendszeresen, és alaposan mosok fogat, tegnap szedték le, de érzem hogy még van. Attol lehet baja a fogamnak, ha marad rajta? Segitsetek félek, az inyem is fentebb csúszott az egyik első fogamnál a fogkőtől az ugye nem eshet ki? Kenem gingisollal.
2010. aug. 10. 02:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom h. a nyáltól.De ez nem bizti, csak a fogorvos mondta h. azt rendszeresen kell szedni,mert a nyáltól mindig ki fog alakulni.
2010. aug. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szerintem valamennyire genetika is van benne, mert nálunk senkinek sincs és nem mossuk többet mint bárki más.
2010. aug. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ebben a videóban magyarázza a nő, hogy mitől alakul ki a fogkő és hogy miért kúszik fel az íny:


[link]

2010. aug. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen pontoztam, de a többi kérdésre is kérek választ.
2010. aug. 10. 14:25
 5/8 anonim válasza:

Szia.

Nekem is volt fogkövem,és ez attol alakul ki ,ha pl belül nem mosod meg rendesen a fogad. (vagy máshol, ami nem elérhető annyira) de ettől nem eshet ki a fogad,nekem fél év után szedték le kb.,és nem terjed tovább,és nem lehet nagyobb bajod belőle.

remélem érthetően írtam le :)

Ja és nem fáj a leszedés :)

2010. aug. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudom leszedettem, de én arra lennék kiváncsi, hogy az inyem ettől csuszott-e fentebb, és hogy fentebb csúszott az inyem a fogam kieshet-e? Ecsetelem rendszeresen Gringisollal. De köszi a választ.
2010. aug. 10. 15:30
 7/8 anonim válasza:

szia.

utolsó vagyok.

nemhiszem hogy ettől kieshet a fogad,mert az ínyednek csak furcsa,hogy nincs ott a fogkő,és majd elmulik.

2010. aug. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
:) De mi előtt leszedettem már akkor fentebb kúszott, mintha kezdene helyre jönni már.. Bizok benne. Köszi a választ.
2010. aug. 12. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!