Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzóm van. Kérhetek...

Fogszabályzóm van. Kérhetek fehér, vagy átlátszó színű ívet a fogorvosomtól?

Figyelt kérdés

Jelenleg fehér/átlátszó brekettjeim vannak, de az ív fém színű. Kérhetem a fogorvosom, hogy fehér ívet tegyen legközelebb, vagy ez nagyon macerás egy fogorvosnak, hogy egy páciens miatt olyant rendeljen? Vagy egy fogorvos csak egy fajta ívvel dolgozik?


Nagyon drága az ilyen ív?


2010. aug. 10. 12:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindegy hogy a brekettek milyen színűek, az ív nem létezik másban,csak fémben,mivel ez a legerősebb.Ha átlátszó lenne,akkor műanyagnak kéne lennie,de ugye az nem jo.Tehát ez van=) Én legalábbis még nem hallottam ilyenről.
2010. aug. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Van olyan ív, ami teflonos bevonatú, így fehér, de nem túl tartós. Mivel egy ív gyakran akár 3-6 hónapig is bent lehet, addigra simán lekopik a bevonat róla és hol fehér, hol fémszínű lesz, ami nem túl esztétikus.

Egyébként valamennyivel drágább, mint a sima ív, de van olyan orvos, aki nem kér érte többet.

Kérdezd meg a dokid, hogy dolgozik-e ilyen ívvel, aztán ha igen, próbáld ki, ha gondolod. De azzal számolj, hogy le fog kopni a bevonat róla.

2010. aug. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!