Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ajakherpesz ellen hatásos...

Ajakherpesz ellen hatásos házi megoldások?

Figyelt kérdés
Nagyon nagy segítség lenne köszi előre is
2020. nov. 13. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

NINCS házi megoldás!


Vegyél Zovirax/Telviran/Acyclovir kenőcsöt a patikában, és már akkor kezdd el kenegetni, mikor még csak viszket, de nem jött ki a hólyag!


Minél több marhaságot rákensz (fogkrém és társai...), annál nehezebben múlik el!


Ez egy vírusos betegség, a hólyag csak tünet.

2020. nov. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Ahogy az 1-es írja, ezek a kencék remek gyógyszerek.

Viszont ha rendszeresen visszatér, az az immunrendszered gyengülését mutatja, szedj immunerősítőt!

2020. nov. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 DMJ2 válasza:
Ahogy az első írja, van megoldás házilag is, bár mégsem nevezném megoldásnak, csak enyhítésnek. Például a fokhagymában mikrobaölő anyagok vannak, ezek segítenek lehúzni a duzzanatot és még a gyógyulási időt is lerövidítik. Bár érdekesen hangzik, a duzzanatra közvetlenül rá lehet kenni a fokhagymát. A borsmenta-, illetve teafa-illóolaj is segítséget nyújthat: mindkettő baktériumölő és fertőtlenítő hatású, és kutatások szerint megakadályozhatják a herpesz növekedését, ha időben elkezdjük a kezelést. Ezenkívül C-vitamint is jó ilyenkor szedni. És lehetőleg ne igyál más után.
2020. nov. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Almaecet es nyál. Nekem ez jött be.
2020. nov. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én kiszoktam harapni a fogammal, nekem ez vált be.
2020. nov. 14. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!