Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit jelent ha fogselymezéskor...

Mit jelent ha fogselymezéskor mindig ugyanabban a fogközben fáj?

Figyelt kérdés
Pár hete kezdtem rendszeresen fogselymet használni. Kezdetben sokat bénáztam, itt-ott vérzett, fájt az inyem. Gondolom rossz volt a technikám. Most már ez megszünt, nem okoz a fogselyem fájdalmat, kivéve egy fogközt. Az inyem nem tűnik gyulladtnak, mégis fáj tisztitani azt az egy fogközt. Mit jelent ez a fájdalom? Mégis van ott gyulladás? Vagy rossz a fogam? Vagy valami más?

2020. nov. 20. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem lyuk miatt fájt az egyik fogközben.
2020. nov. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ami még gyanújel volt, hogy a kérdéses fogköz rendszeresen el is vágta a fogselymet. Később olvastam, hogy ez is lyukra utal.
2020. nov. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor ez rossz hír. Abban a fogközben nekem rendszeresen kibolyhosodik a fogselyem.
2020. nov. 22. 11:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát, akkor sajna ideje időpontot kérni a fogorvoshoz :-( De legalább észrevetted, hogy gáz lehet :-) Meg persze gondold meg, hogy nem érdemes-e várnod a járványhelyzet javulásáig a fogászattal. A fogszuvasodás nagyon lassan növekszik, pár hónap alatt nem valószínű, hogy lényegesen rosszabb legyen. De ettől még nem kizárható, hogy ezen múlik mondjuk egy gyökérkezelés szükségessége.
2020. nov. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a durva hogy szeptemberben voltam dokinál. Akkor csináltak panoráma röntgent és nem mondta hogy bármi más baj lenne azon kívül amivel mentem (egy másik fog volt lyukas, azt kezelték).
2020. nov. 22. 19:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, panoráma röntgenen nem mindig látszik a fogak között kezdődő lyuk, mert egymásra vetülnek a szomszédos fogak egy kicsit. Viszont ha már nagy lyuk lett volna ott, akkor az látszódott volna. Szóval akkor most a helyedben várnék, amíg a javul a járványhelyzet. Mondjuk ha amúgy is telefonon kérnél időpontot, akkor megkérdezheted az orvost, hogy mit javasol, érdemes-e szerinte ezért ellenőrzésre menned.
2020. nov. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Telefonon megkérdezem majd mit javasolnak.
2020. nov. 22. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!