Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A Fogfehérítés = fogkő eltávol...

A Fogfehérítés = fogkő eltávolítással?

Figyelt kérdés

2020. dec. 4. 08:22
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Nem egyenlő. Engem egymástól függetlenül két fogorvos is lebeszélt a fogfehérítésről, mondván, hogy hosszabb távon tönkre teszi a fogakat. Azért akartam fehéríteni, mert néhány helyen nem egyenletes a fogzománcom, és ott jobban kialakul elszíneződés. Na erre mondták a fogorvosok, hogy amúgy ettől az esztétikai hibától eltekintve annyira jók a fogaim, hogy ők nem szívesen tennék tönkre. Ehelyett félévente járok fogkő leszedésre, ahol aztán polírozzák is a fogaimat, és ez segített az elszíneződéseket eltüntetni, vagy legalábbis nagyon jelentősen mérsékelni. Láthatóan szebbek a fogaim, amióta rendszeresen csináljuk ezt.

Amúgy a túlzott fehérítés nekem nem is igazán szimpatikus, és hát ugye a fogak színe sem fehér, hanem csontszínű. A fehérítésnek gyakorlati haszna nincs is, csak divat, ami ráadásul ártalmas is.

2020. dec. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, nagyon szépen köszönöm a választ!

Miért félévente jársz fogkő leszedésre? 1 alkalommal nem tudják leszedni az összeset vagy ennyi idő alatt újratermelődik?


Az én helyemben nem divatot mondanék, hanem sokkal inkább, ha lenne egy esetleges feleségjelölt, akkor ne a sárga, ápolatlan fogamat lássa. Tehát egy alap ápoltsági szintre szeretnék eljutni.

2020. dec. 4. 12:35
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Menj el egy fogorvoshoz, és beszélj vele erről. Segíteni fog. Vannak dolgok, amik sárgítják, elszínezik a fogat, például a kávé, tea, de van más is. Én pl. odafigyelek, hogy kávézás után nem sokkal öblögetek egy kicsit vízzel. Valamit már tettem az ügy érdekében azzal is.

Azért félévente járok, mert egyrészt újratermelődik, másrészt így kevesebb munka van vele, kb 10 perc alatt megvan. Ha mondjuk 2 évente járnék, az nyilván több munka lenne egy alkalommal. Egyébként pont azt mondta most a doktornő, hogy lehet, hogy elég lesz majd évente jönni, legközelebb megnézzük, az májusban lesz.

2020. dec. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem.

Nagyon szépen köszönöm a rám szánt időt! Ment a hasznos gomb.

2020. dec. 5. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!