Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Impaktált bölcsességfogam...

Impaktált bölcsességfogam miatt lehet néha szájzáram reggelente? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Alsó, impaktált bölcsességfogakról van szó. 90 fokkal befelé vannak fordulva, mármint "egymás fele néznek" mint a két oldalt. Értitek hogy értem, remélem.


Október elején kivették volna őket, de a szájsebészem lebetegedett a műtét napjára, azóta viszont nem csinálnak ilyen műtéteket. (sztk) Ezek ellenére, jövőhéten fel fogom keresni.

Néha pár (max fél óra) percre szoktam érezni hogy mintha fájna, de elmúlik. Begyulladva nincsen.

Ma, az elmúlt 1-2 hónapban, másodszorra fordult elő, hogy reggelre szájzár szerűségem lett, ami bemozgatásra javul. Keményebb dolgokat harapva/evve érzem a bölcsesség fogam körül, hogy fáj, mozgásra/rágásra. De ez is, így estére múlik folyamatosan, így volt legutóbb is.


Lehet ez attól? Éveken keresztül nem volt vele probléma, amúgy csak egyszer gondoltam magam, hogy megmutatom szájsebésznek, ő a kiszedésüket javasolta.



2020. dec. 12. 18:09
 1/2 A kérdező kommentje:
a fura, hogy csak így ritkán van szájzár, az is elmúlik.
2020. dec. 12. 18:13
 2/2 Angel3000 ***** válasza:
Szia! A fèlig elôbújt impaktált bölcsessègfogak kôrnyezetèben gyulladást idèzhetnek elô az iny es a fog kôzè bekerulô kórokozók, amik tôbbek kôzôtt szájzárat is okoznak. Szintèn segithet a rágózmok ellazulását, ha a páciens maszirozza azokat. Az állkapocsmasszás enyhiti az izmok feszûlèsèt, katalizálja a vèrkeringèst a kèrdèses terûleten. A masszirozó mozdulatokat fontos mind nyitott, mind zárt száj mellett is elvègezni. A masszást belûlrôl is vègezhetjûk, a mutatóujjat ráhelyezve az állkapcsot mozgató izomra, ès dörzsölve azt, a lehetô legkôzelebb az állkapocsizûlethez. A masszást a nyak oldalának izmaival èrdemes zárni.
2020. dec. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!