Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Másnak is csinált ilyen a...

Másnak is csinált ilyen a bölcsességfog?

Figyelt kérdés
Bal oldalon alul a hetes fogam diszkomfortos, ha rágok vele és érzékeny. Sokáig halogattam az alsó, utolsó bölcsességfogam kihúzását, ami óriási hiba volt, mert ferdén nőtt ki, rádőlve a hetesre, így a hetes hátulját nem lehet rendesen megmosni. Készült róla röntgen, és sajnos van ott egy tasak, ki is lyukasztotta a hetest, de ami igazán szörnyű, hogy gyökérig leépítette a fogínyemet, de még a csontomat is. Januárban lesz a kihúzása, rá pár hétre a hetes tömése, de nem tudom, mi lesz azzal a nem kis mennyiségű hiányzó csonttal... Nem túlzok, nem csak visszahúzódott, hanem a gyökérig elpusztult az állkapcsomból.

2020. dec. 18. 17:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Jó esetben a hetesedet egy jó töméssel, gyökérkezeléssel meg fogják menteni, és jól fogod tudni használni. Én anno a jobb felső bölcsességfogam kihúzását tologattam sokáig, ami kár volt így utólag, mert a mellette levő 7-est, és a 6-ost gyökérkezelni kellett (a 7-es most van folyamatban nekem), de jól megcsinálja a fogorvosom. Ugyanúgy nekem is hiányoztak már belőlük darabok.
2020. dec. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem nem elég pontos a röntgen.

Közeli?

Vagy panoráma?

Nagyon fájna már az állkapcsod. ha valóban a csontoddal ez lenne!

Jobban, mint egy fog.

2020. dec. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

A gyökér egészét nem feltétlenül takarja az állkapocscsont:


[link]


Nem inkább a fogíny épült le és emiatt kilátszódik a gyökér egy része?


Egyébként csonthiányt lehet pótolni, ha arról van szó.

2020. dec. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Közeli röntgent csináltak, mivel nem maga a fogam fáj, hanem egy nagyon furcsa, nehezen magyarázható diszkomfortérzetem van. Nem olyan, mint amikor rossz egy fog, hanem a két hátsó csücske a hetesnek nyomja a csontot, ha rágok rajta, meg ételre, vízre érzékeny. Szerencsére gyökérkezelés szinte száz, hogy nem lesz a hetesen, annyira a lyuk nem mély még, de a csont nagyon mélyre visszaesett a hetes hátsó része és a bölcsességfog közt. Egyébként régóta kattog meg érzékenyebb ott a csont, míg a másik oldalon nem az.
2020. dec. 18. 17:48
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem, magánban voltam, és nagyon részletesen elmagyarázta meg megmutatta a doktornő a röntgent. Gondolom pótolva lesz akkor, nekem nagyon nem olyan a hetes és a nyolcas közt, mint a képen.
2020. dec. 18. 17:49
 6/18 anonim ***** válasza:
35%

"nehezen magyarázható diszkomfortérzetem van"

Csak annyi, hogy nő a fogad és nyom, keresi a helyét.

Ha nem fáj eszeveszetten, akkor kizárt, hogy sorvadt a csont!


Én megbántam, hogy kiszedettem orvosi tanácsra!

Azóta is fáj! 12 éve már.

De 2 hónapig üvöltöttem napi 6 algoflex forte mellett is, és nyelni nem tudtam.

Szóval van kockázata a műtétnek!

Panaszom az előtte gyakorlatilag nem volt.

A másik oldalon bent hagytam és köszöni szépen jól van.

Képesek ijesztgetni mindenfélével, hogy ez lesz, az lesz, de ezek csak lehetőségek, meg nyugiban elvan 35 éve, mikor lesz mér az a lesz? Nyugdíjas koromban?


Még egyszer elejtett egy olyan megjegyzést az orvosom, hogy a 2. fogat szokta kifordítani, ha nem műtik ki a 8-st.

Azzal szemben, ami velem történt, még az is sokkal jobb lenne.

A másik oldalon egy kicsit a hegye mintha el is fordult volna.


De nem olyan hülye a szervezet, hogy olyat növesszen magának, ami kárt okoz neki. Megtalálja majd magának a helyet a 8. fog, vagy megáll ott a 7. mögött, ha nem fér ki. Nem fog 15 másik fogat arrébbtolni, ez józan ésszel beláthaó.

A kár inkább a fölösleges orvosi beavatkozásoktól szokott lenni.

2020. dec. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nem nő már semmi, bőven felnőtt vagyok, húsz év felett, a harminchoz közelebb. Mindegyik bölcsességfogamat kiszedettem ezt leszámítva és nem bántam meg, főleg az alsó nem hiányzik, a másik oldalon konkrétan ki se nőtt egy csücsköt leszámítva, óriási műtéttel szedték ki és teljesen feketére volt szuvasodva az íny alatt, mert hiába csak egy csücsök volt kint, teljesen aláfertőződött. Jó doki véste ki, utána egy darabig fájt, de megérte.


De nem olyan hülye a szervezet, hogy olyat növesszen magának, ami kárt okoz neki. --> Aha... Akkor a daganatok pl. micsodák, ha a szervezet szerinted nem olyan hülye, hogy olyat növesszen, ami kárt okoz neki?


Orvosellenesek véleményére nem vagyok kíváncsi, köszönöm!

2020. dec. 18. 18:34
 8/18 A kérdező kommentje:
Jah és köszönöm, de láttam a röntgent kinagyítva közelről, és szabad laikus szemmel látható a sorvadás...
2020. dec. 18. 18:35
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Akkor bocs, hogy válaszoltam arra a kérdésre, hogy nekem mit csinált a bölcsességfog.
2020. dec. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Az nem baj, ha valaki elmondja a tapasztalatát, a baj az, amikor látatlanban állít valótlant és veszélyes butaságokat. Nem nő már semmim, a röntgenemet kinagyítva és közelről láttam, a szervezet pedig de, simán csinál olyat, ami rossz az embernek. Pokoli fájdalmaim voltak az aláfertőződött, impaktálódott bölcsességfogammal, még sokkal rosszabb, mint ezzel, tele volt az arcom gennyel de persze ne szedessem ki, mert a szervezet nem volt hülye. Arról nem is beszélve, milyen más, komoly bajokat okozhat egy ilyen gyulladás. Jó, megbízható dokit kell találni, meg betartani a műtét utáni tennivalókat, és akkor nem lesz gond.
2020. dec. 18. 18:48
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!