Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvos eltudja távolítani...

Fogorvos eltudja távolítani az egyik bölcsességfogam vagy ehhez már szájsebész kell?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már mind a 4 bölcsességfogam nő de az egyikkel nagyon gyakran probléma mert nagyon szokott fájni. Most olyan mintha az íny körülötte egy kicsit megduzzadt volna (szerintem begyulladt) viszont elég fájdalmas. Pont elég arra hogy ne tudjak semmire se koncetrálni és elaludni se tudjak gyógyszernélkül.


Egy ilyen fogat sima fogorvos kitud húzni vagy mindenképp szájsebész kell?


(Azóta fáj és gyulladt be bölcsességfogam mióta egy fogam tömve lett (ezt csak megemlítem nemtudom hogy van valamilyen köze hozzá))


A gyulladás ez egyik oldalról teljesen belepi a fogam.

Bal fentiről van szó



2021. jan. 8. 08:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd a fogorvosnak, nekem beletört, pedig teljesen normális foghúzasnak indult. Aztán végül szájsebészeti műtét lett a vége. Egy szájsebesznek direkt ilyen eszközei vannak, speciális fogói és gyakorlata.
2021. jan. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és panoráma röntgent csináltass előtte.
2021. jan. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

És olyat a fogorvos tud csinálni hogy a bölcsességfog körül körbevágja az innyemet?

Láttam erről képet csak azért kérdem

2021. jan. 8. 08:34
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem mindig fogorvos húzza ki magánban, de úgy ad időpontot, amikor a kollégája (férfi) is dolgozik, ő szájsebész is, és ha gond van, (mert volt már ilyen) akkor áthívja és volt hogy együttes erővel húzták ki, vagy véste a rögtönzött kolléga.

Nézz utána, hogy a fogorvosod egyben szájsebész is e.

Igen, nekem vágta körbe már ínyt a fogorvosom.

2021. jan. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Lenne még egy kérdésem.

Említettem a nem rég kezelt betömött fogamat. Elég kétes állapotban volt már de megprobálta megmenteni ezért betömte. Azt mondta ha fáj akkor mennyek és kihúzza.


Az a helyzet hogy néha fáj néha nem. Néha kicsit fáj néha nagyon fáj. És nemtudom ez így marad már vagyis ugy értem hogy pár napig fájni fog aztán elmulik. Vagy pedig huzassam ki.

2021. jan. 8. 13:22
 6/10 A kérdező kommentje:
*menjek
2021. jan. 8. 14:37
 7/10 anonim ***** válasza:

Mikor volt tömve az a bizonytalan fog? Mert utána pár napig simán fájhat, de nekem már volt, hogy pár hétig fájdogált, aztán elmúlt és azóta semmi baj nincs vele. A bolygatásra így reagálnak a fogak. Szóval én várnék mindenképp.


A bölcsességfogadat meg vagy ki tudja húzni a sima fogorvos, vagy nem, de ha kinn van, akkor valószínűleg igen. Kis ráhajló ínydarab nem kéne hogy gondot okozzon. De ha mondjuk fura alakú a gyökere, az már lehet baj.

2021. jan. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Tegnap volt tömve mert letört egy darab abból a fogamból.

Most meghogy bevan tömve ezzel a gyógytömés szerűsséggel egésznap fáj az a fogam a bölcsesség fogammal együtt.

2021. jan. 8. 19:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Ok, szerintem akkor tényleg adj neki még időt. Reméljük, pár nap alatt javulásnak indul.
2021. jan. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ha a bölcsességfogamhoz nemtud rendesen hozzáférni akkor ha körbevágja az innyemet úgy kitudja húzni? És ez a procedúra mennyire fájdalmas?
2021. jan. 9. 00:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!