Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés után ez normális?

Gyökérkezelés után ez normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már egy hete hogy gyökérkezelték a fogam. Rágófog.

Fájdalmat eddig semmit nem éreztem, max enyhe erzekenyseget, de ma ahogy haraptam, olyan fura kellemetlen érzést éreztem mint mikor az idegeket huzgaltak ki a fogambol. De nagyon tompán.

Egy hét elteltével is jelentkezhet probléma? Miből tudhatom hogy a kezelés sikeres volt e vagy esetleg maradhatott bent ideg? Másfél óráig tisztitottak szaritottak reméltem hogy ennyi idő után csak minden kijott onnan.

Vagy ez csak erzekenysegnek számít? És egy hét után még lehetséges? Állandó tömés került rá. Azt megjegyeznem hogy a közvetlen mellette lévő fogam szuvas amit következő alkalommal tomnek be így nagyon nem is tudom eldonteni nem e az a fog amit érzek. Köszönöm a tapasztalatok megosztasat 😊



2021. jan. 16. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
NEM
2021. jan. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tudtommal ha gyokerkezelve van a fog, akkor nem kenne erezned erzekenyseget, fajdalmat. Valaszino hogy meg bent maradt vagy masik fogad a problem
2021. jan. 17. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 petraa07 ***** válasza:
A frissen gyökérkezelt fogaknál lehet még némi érzékenység tömés után is. Ez még belefér. Ha nagyon fáj a az nem lenne normális dolog. Annyi hogy ott a fogat körülvevő szövetek azért még lettem bolygatja, most lehet még érzékeny 2 3 hétig is akár. Ez normális ilyenkor. Azt amit említettél lehet az is h a mellette lévő fogad érzed, az is simán lehet. :)
2021. jan. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 petraa07 ***** válasza:
Ha bent maradt volna érző ideg akkor továbbra is konkrétan fájna a fogad. Fájna és nem érzékeny lenne. Ez akkor lehet ha van plusz csatorna amit nm látott még a doki. Van hogy normálistól eltérő az anatómiája a fogaknak.
2021. jan. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazából fájdalom nincs csak inkább enyha érzékenység, akkor is olyan mintha az inyem vagy a csontom nyomna kicsit. Inkább kellemetlen. Gyógyszert meg nem kellett bevegyek. 2 gyökerű fog, de menet közben az orvos talált egy plusz csatornát és azt is kitisztitotta. Mondta is hogy ritka de halistennek megtalaltuk és így nem lesz gond. Csak furcsa hogy ritkán sajog enyhén kellemetlen érzést érzek, de nem állandó jelleggel hanem ritkán pár pillanatig, de a mellette lévő fog is lehet ludas azért is mondta a doki hogy nem tömi be azt is egyszerre a gyökérkezelt foggal csak következő alkalommal hogy ha esetleg gond van tudjuk melyik fog okozza. Igaz így se tudom melyiket erezhetem 😊

Ha erősen osszeszoritom a fogaim nem okoz fájdalmat meg semmilyen érzést. Hidegre se érzem hogy panasz lenne vele. Korábban éreztem ha hideg ért hozzá, most semmi.

2021. jan. 17. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!