Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Létezik olyan fogászat, ahol...

Létezik olyan fogászat, ahol egyszerre megcsinálnak mindent?

Figyelt kérdés

Szülés után gallyra mentek a fogaim nagyon durván és iszonyú lassan halad a rendbetételük egy elvileg jó nevű magánrendelőben. Lényegében mire az egyik megvan, addigra két másik megint problémás lesz. Jelenleg 2 hete fájdalomcsillapítón élek, különben a földön fetrengek...

Van itt minden: ínygyulladás, fogbélgyulladás, fogvesztés - így implantátum várományos is vagyok -, 2-3 gyökerkezelésre váró fog, egy gyökérkezelés alatt, ami (remélem csak a gyulladástól) mozog, illetve néhány lyuk.

Jó lenne egy olyan hely, ahol bevállalják azt, hogy CT után amit egyszerre meg lehet csinálni megcsinálnak (tömések, gyökérkezelés első fázisa, implantálás megkezdése), és nem hónapokat kell várnom, hogy a következő fogam sorra kerüljön.

Nyilván a gyulladás megszüntetése is szükséges első körben, tisztában vagyok vele, az folyamatban jelenleg is, a kérdés nem erre irányul.

Létezik ilyen hely budapesti/baranyai/tolnai/bács-kiskun megyei preferenciával?

Köszi előre is!



2021. jan. 19. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Font fogászat, Budapesten. Felszerelt, szuper rendelő, nekünk bevált.
2021. jan. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül nem csinálnak mindent egyszerre.
2021. jan. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ínygyulladást neked is illene tudnod menedzselni, mivel az nem a szülés/szoptatás miatt alakult ki. Amíg az fennáll, addig egy tömés készítése is problémás lesz, mivel a vérző, duzzadt íny gátolja a tömőanyag kötését. Erre nagyon figyelj oda, mert ez tényleg elsősorban rajtad áll. Persze pech, hogy közben fáj a fogad is, nem tudom emiatt fogkőleszedésre volt-e lehetőség már, de addig is nagyon mosd a fogad, bármit is érzel, fogselymezz minden nap minden fogközt, az ínyedet a kefével körkörösen masszírozd, öblögess 1 hónapig Curasept ADS 212-vel.


Olyanról nem nagyon tudok, hogy egyszerre mindent, eleve vannak mindenféleképpen több üléses kezelések, ilyen a gyökérkezelés is, de pl egy friss tömés mellett fogat húzni sem ajánlott, mert a ráfolyó vér elszínezi, mivel a tömőanyag a rendelőben csak olyan 70-80%ban köt meg. Ezt nem tudod elkerülni. Ugyanakkor egy oldalon lévő töméseket, vagy gyökérkezeléseket meg lehet csinálni egyszerre, ugyanúgy húzni is lehet többet egyszerre, ha nem 2 különböző oldalon van. Ezeket az igényeket viszont mindig előre kell egyeztetni már az időpont kérés pillanatában, mert akkor annyi időt hagynak neked ki és később jön a következő páciens.

2021. jan. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A több hónapos különbségeket szerintem semmi nem indokolja, amiket a kérdező kifogásolt. Persze vannak hosszabb lefolyású kezelések is, mondjuk egy implantátum kb. egy év mindennel együtt, de annak alapvetően nincs akadálya, hogy egy látogatás alkalmával elvégezzenek több kezelést. Nekem legutóbb volt egy koronaigazításom, és ugyanezen alkalommal betömték egy fogamat is, eleve így kértem az időpontot, hogy mindkettő meglegyen egyszerre. A két húzást is megcsinálták egyszerre még évekkel ezelőtt, ami azonos oldalon volt. Nyilván a gyógyilása sokkal kellemetlenebb két sebnek egyszerre, de legalább túl voltam rajtuk. :) Mindenképpen olyan rendelőt érdemes keresnie ennyi problémával, ahol többféle szakterületet képviselő orvos is dolgozik, illetve megvan minden szükséges gép helyben is, így nem kell külön röntgenre, ct-re szaladgálni, aztán a leletekkel vissza stb.
2021. jan. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!